Ve středu proběhl v Polance nad Odrou turnaj výběrových krajských mužstev. Chlapecký tým potvrdil dobrou formu a porazil oba své soupeře. 

Chlapecký tým Moravskoslezského kraje nejprve porazil 24:16 soupeře ze Zlínského kraje a následně přehrál 30:27 i Olomoucký kraj. „Se Zlínem jsme sice hráli poprvé, ale věděli jsme, co od nich můžeme čekat. Ty kluky známe a musím říct, že jsme to zvládli překvapivě dobře. Zachytali si všichni brankáři, dařilo se nám v útoku i obraně. Ukázalo se, že jdeme správnou cestou,” pochválil tým jeden z trenérů Petr Mazur.

Náš tým zvládl i druhý zápas, po utkání s Olomouckým krajem už ale trenéři tolik spokojeni nebyli. „Špatně jsme bránili a ani v útoku jsme nehráli tak, jak jsme chtěli. Musíme ještě hodně pracovat proti střelcům z dálky a být více koncentrováni na obranu. I když jsme vyhráli, tak se odkryly naše rezervy, na kterých musíme zamakat,” všiml si Mazur.

Proti Olomouckému kraji náš výběr dokonce prohrával, nakonec ale skóre zvrátil na svou stranu. „Vyhráli jsme, to jsme rádi, ale tento zápas nebyl podle našich představ,” uzavřel Mazur.

Výsledky: 

MSKSH – ZLKSH 24:16
ZLKSH – OLKSH 26:20 
MSKSH – OLKSH chlapci 30:27 

Soupiska:

Neuvirt Lukáš, Babjar Šimon, Chovančík Adam, Surovec Vojtěch, Menšík Lukáš, Kresta Filip, Dufek Viktor, Stoklasa Vít, Knesl Šimon, Polášek Vojta, Štěpán Jiří, Pavlišiniec David, Laník David, Gengela Jan. Trenéři: Petřek a Mazur.

Akce se uskutečnila za podpory Moravskoslezského kraje
Tvorba webových stránek: Webklient