Výběr starších žáků Moravskoslezského kraje se v zúčastnil Polanka Cupu. Hrál však ve vyšší kategorii a své síly poměřil proti mladším dorostencům.

„Dorosteneckou skupinu jsme hráli schválně. Loni se nám to vyplatilo. Kluci tam jsou dobře silově vybavení, herně jsou úplně jinde,“ řekl trenér krajského výběru Jaroslav Petřek.

Moravskoslezský kraj v prvním utkání nestačil na později bronzové Velké Meziříčí, se kterým prohrál 11:13. Ve druhém klání narazil na Litovel (8:17), která celý turnaj vyhrála. Následně starší žáci našeho kraje prohráli se stříbrným Brnem (13:14) a Frýdkem-Místkem (10:16).

„Tyto zápasy nám odhalily spoustu věcí, na kterých ještě musíme pracovat. Někdy to nebylo takové, jaké bychom čekali. Na druhou stranu, byly tam i dobré věci, od kterých se můžeme odrazit,“ uvedl Petřek.

Poté Moravskoslezský kraj porazil Čadcu (18:14) i Rožnov pod Radhoštěm (15:13) a skončil devátý. „Tyto dva zápasy se nám povedly, můžeme se od nich odrazit,“ potěšilo Petřeka.

Krajský tým čeká příští týden minisoustředění v Polance nad Odrou a následně turnaj všech krajů z celé republiky.

Akce proběhla za podpory Moravskoslezského kraje

Tvorba webových stránek: Webklient