Výběr starších žáků Moravskoslezského kraje ladí formu na Olympiádu dětí a mládeže, která už klepe na dveře. Ještě předtím si ale chlapci otestovali formu na Polanka Cupu.

Krajský výběr starších žáků se na Polanka Cupu přihlásil do dorostenecké kategorie. „Mezi staršími žáky by to nemělo význam. Chtěli jsme vědět, jak na tom jsme a taky bylo důležité, aby kluci taky poznali, jaké to je prohrát, což dosud nezažili,“ uvedl jeden z trenérů Petr Mazur.

Tým koučů Mazura a Jaromíra Petřeka nakonec skončil pátý. „Nejeli jsme udělat výsledek, potřebovali jsme se ještě sehrát, ukázat chyby a vyříkat si, co děláme špatně, na čem ještě musíme pracovat. Každopádně páté místo je hodně solidní,“ dodal Mazur.

Společný tým čeká příští týden ještě minisoustředění v Bohumíně, pak už je na programu olympiáda. „Na soustředění bohužel nebudeme kompletní, ale zvládneme to,“ říká Mazur.

Krajský tým porazil na Polanka Cupu Bojnice a Velké Meziříčí, dobré partie odehrál taky proti dorostencům Frýdku-Místku a Kopřivnice. „Kluci ukázali, že když se nebojí, tak mohou hrát i s dorostenci. Zachytali nám gólmani, turnaj splnil účel,“ potěšilo Mazura.

Na olympiádě bude mít náš tým ve skupině soupeře z Prahy, ale taky Zlínský a Olomoucký kraj. „Se všemi jsme už hráli a porazili jsme je. O to těžší to teď bude obhájit. Uvidíme, s čím na náš přijdou,“ přemýšlí Mazur. „Turnaj bude o hlavě. Když jsou kluci v pořádku, dají gól i ze šatny, ale když hlava nefunguje, je to složitější,“ uzavřel.

Akce proběhla za podpory Moravskoslezského kraje

Tvorba webových stránek: Webklient