V Polance nad Odrou proběhl miniturnaj tří krajských výběrových týmů. Z vítězství se radovali chlapci z Moravskoslezského kraje.

Moravskoslezský kraj nejdříve porazil Jihomoravský kraj a poté o gól přehrál i Vysočinu. „První zápas byl lehčí, ve druhém poločase jsme vedli i o devět branek. Vysočina byla výrazně silnější, měla obrovský tlak na spojkách, urostlé kluky i kombinace. Nakonec jsme to ale zvládli,“ řekl trenér krajského výběru Jaromír Petřek, který tým vede společně s Janem Sobolem.

Trenéři povolali na turnaj hráče z Frýdku-Místku, Kopřivnice, Karviné, Polanky, Hlučína i Nového Jičína. „Kromě jednoho dorazili všichni, které jsme tady chtěli. Prostor dostali všichni, což byl náš záměr. Myslím, že jsme to zvládli hodně slušně,“ pochválil Petřek moravskoslezský tým. „Byli jsme spokojeni. Kluci byli zase spolu, udělali jsme si další obrázek,“ dodal.

Výběr, který byl v Polance, zvládl turnaj velmi dobře, ještě se ale nejedná o konečnou podobu mužstva, které v létě odcestuje na olympiádu dětí a mládeže do Českých Budějovic. „Nějakou představu máme, ale tým ještě uzavřený není,“ potvrdil Petřek.

Moravskoslezský výběr čeká už v příštím týdnu další MITAH, potom také účast v dorostenecké části na Polanka Cupu i společné minisoustředění.

Akce proběhla za podpory Moravskoslezského kraje

Tvorba webových stránek: Webklient