Polanka nad Odrou hostila turnaj krajských družstev, kde se představil jak chlapecký, tak dívčí výběr Moravskoslezského kraje.

Chlapci celý turnaj vyhráli, dívky si pak připsaly jednu výhru a jednu porážku. V úvodním duelu tým pod vedením Lucie Hudečkové a Radana Ustrnula vyzval výběr Zlínského kraje, který po parádním výkonu porazil 31:16. 

„Den předtím jsme měli MITAH, kde jsme si řekli, co a jak chceme hrát. Proti Zlínu nám výborně fungovala obrana i přechod do rychlého útoku. Taky nám skvěle zachytala brankářka, vyšlo nám zkrátka všechno,” usmála se Lucie Hudečková. 

Ve druhém utkání měl dívčí tým narazit na výběr ze Slovenska, ten ale nakonec nemohl dorazit. Turnaje se tak zúčastnil bohumínský dorost, který nad našim krajským výběrem zvítězil 29:25. „I tak to ale bylo super utkání. Bohumín měl o dva roky starší hráčky, kterým už jsme pak nestačili silově, ale jinak to bylo výborné,” pochválila svůj tým Hudečková. 

Opět se ukázalo, že krajská setkání mají smysl. „Byl to moc hezký turnaj, každé setkání nás vždy posouvá dopředu,” dodala Lucie Hudečková. 

Výsledky:

MSKSH – ZLKSH – dívky 31:16 

 ZLKSH – Bohumín – dívky 21:26 

 MSKSH – Bohumín – dívky 25:29 

Soupiska:

Bílková Tereza, Rozumová Ema, Ustrnulová Markéta, Jurčová Viktorie, Pohorelli Lucie, Vaňová Denisa, Mihulová Barbora, Blačínská Bára, Janošová Sára, Švecová Eliška, Stromková Eva, Sopuchová Natálie, Havránková Valentýna, Pinkasová Marie, Kavuloková Eliška, Vaňková Eliška. Trenéři: Hudečková, Ustrnul.

Akce se uskutečnila za podpory Moravskoslezského kraje
Tvorba webových stránek: Webklient