Chlapci výběrového družstva Moravskoslezského krajského svazu házené se zúčastnili přípravného turnaje Final Four v Brně – Maloměřicích. A vedli si na jedničku. 

Turnaje se účastnily výběrové týmy z Jihomoravského, Středočeského, Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Naši kluci poměřili své síly se Středočeským výběrem, který zdolali 23:14, svou formu potvrdili i výhrou 28:19 nad Jihomoravským výběrem a celý turnaj tak ovládli.

„Chtěli jsme si ověřit, jak na tom jsme v konfrontaci s jinými krajskými týmy. A překvapilo nás, že jsme na tom až tak dobře,” usmál se trenér týmu Petr Mazur. „Nebyli jsme kompletní, někteří hráči nám chyběli, ale i tak jsme to zvládli výborně. Budeme i nadále pokračovat v naší práci a připravovat se na olympiádu dětí a mládeže. Jsme na dobré cestě, ale stále je na čem pracovat,” dodal.

Moravskoslezský tým se schází co tři týdny a jak je vidět, poctivá práce přináší úspěchy. „Kluky to posouvá. Chtělo by to ještě více tréninku, ale časově to není možné. Makáme na tom, abychom se zlepšovali, nejvíc nám ale dají zápasy, které odhalí rezervy. Jsem moc rád, že se turnaj v Brně zorganizoval,” uvedl Mazur.

V širším výběru kraje je lehce přes dvacet hráčů, na letní olympiádu se ale dostane jen šestnáct z nich. Osu týmu tvoří hráči z Frýdku-Místku, Polanky, Kopřivnice a Ostravy. „Máme v týmu opravdu ty nejlepší hráče z kraje. Je důležité, že mohou být spolu a sehrávat se,” těší Mazura.

Účastníci turnaje: Surovec, Laník, Knesl, Neuvirt, Babjar, Chovančík, Menšík, Kresta, Jarúšek, Dufek, Stoklasa, Pavlišinec, Polách.

Akce se uskutečnila za podpory Moravskoslezského kraje
Tvorba webových stránek: Webklient