Komise mládeže připravila model kvalifikace pro letošní ročník Žákovské ligy dívek, která se odehraje v termínu od 17. do 19. listopadu. Dvě skupiny se budou hrát i v našem kraji.

Přímo do soutěže již bylo nasazeno krajskými svazy 11 družstev a pro kvalifikační turnaje tedy zbývá 14 volných míst v soutěži.
Za MSKSH přímo postupuje družstvo Sokol Klimkovice, o účast v soutěži Žákovské ligy starších žaček se z našeho kraji v kvalifikačních zápasech utkají Hrabůvka, Bohumín, Karviná a Poruba.

Jedna ze skupin se odehraje v sobotu v Hrabůvce, kde budou kromě domácího týmu startovat taky Kunovice, Žeravice, Měnín a Bohumín. Další skupina se odehraje v neděli v Karviné, kam dorazí taky Bohunice, Zlín B a Poruba.

Jaký je postupový klíč? Ze všech skupin postupují první dvě družstva. Dále postupují nejlepší čtyři družstva umístěná na třetím místě ze všech kvalifikačních skupin, kdy u pětičlenných skupin se třetímu družstvu vždy odečte výsledek utkání s posledním družstvem ve skupině. O postupujících ze třetích míst se rozhodne na základě těchto kritérií: větší počet získaných bodů ze všech utkání, větší rozdíl branek ze všech utkání, větší počet vstřelených branek ze všech utkání, los KM.

Tvorba webových stránek: Webklient