Házenkářská show Léto s házenou o víkendu zavítala i do Nového Jičína. Organizátoři si pro všechny zájemce připravili osm soutěží s házenkářskou tématikou. 

Léto s házenou je unikátním projektem, který týden co týden představuje tento sport široké veřejnosti na koupalištích napříč republikou. Tato akce proběhla v neděli také v Novém Jičíně, kde se společně s domácím oddílem prezentovala i extraligová Kopřivnice. 

„Byli jsme dobře připraveni. Problémem ale bylo počasí, což mi bohužel neovlivníme,” uvedl předseda klubu HC Nový Jičín Petr Jaroň. „Na bazén během celého dne dorazilo maximálně tři sta lidí. Děti z toho tvořily asi třetinu,” dodal. 

Organizátoři si pro všechny zájemce připravili osm soutěží s házenkářskou tématikou. „Měli jsme tam hod míčem na terč, měření rychlosti míče při hodu nebo driblink na tartanu,” řekl Jaroň.  

Házenkářský program zaujal okolo tří desítek dětí, které přišly otestovat své házenkářské dovednosti, a které zároveň měly možnost poznat tento sport zblízka. „Některé jsme určitě oslovili, minimálně jedna slečna už říkala, že přijde na trénink. Rozdali jsme i několik dalších přihlášek a uvidíme, co z toho bude. V Novém Jičíně je totiž obrovská sportovní konkurence,” uvedl Jaroň. 

Na Léto s házenou dorazil také současný reprezentační kouč a zároveň krajský trenér Rastislav Trtík i několik házenkářů extraligové Kopřivnice, kteří zájemcům rozdali podpisy. „Myslím, že na podmínky, které venku panovaly, jsme to zvládli velmi dobře,” uzavřel Petr Jaroň. 

Tvorba webových stránek: Webklient