Uplynulé dny patřily házenkářskému Polanka Cupu, který letos nabídl už 28. pokračování. Turnaj se povedl na jedničku.

Do Polanky se sjely týmy nejen z České republiky, ale taky ze Slovenska a Polska. Na turnaji startovalo 61 mančaftů, 680 účastníků a dohromady i s pořadateli se na akci protočilo okolo 800 lidí. „Akce byla monstrózní,“ usmál se organizátor turnaje a zároveň předseda exekutivy Moravskoslezského krajského svazu házené Pavel Bochnia.

Celá akce byla unikátní v tom, že všichni hráli v jednom areálu. Hřiště byla venku a bojovalo se taky ve sportovní hale, kde se v neděli hrálo o medaile. Na programu bylo dohromady více než 200 zápasů.

Turnaj obohatil i bohatý doprovodný program. „Měli jsme krásný zahajovací ceremoniál i slavnostní ohňostroj, který se moc povedl. Taky jsme ocenili dorostence z Ostravy, kteří jsou mistry republiky, i úspěšná družstva Polanky,“ řekl Bochnia.

V sobotu byl na programu kromě skvělé házené taky dětský den, doprovodné soutěže, atrakce i vystoupení. Po celou dobu byly k dispozici i skákací hrady.

Do Polanky dorazil také místní odchovanec a extraligový šampion z Karviné Denis Harabiš, na turnaj se přijeli podívat i Ondřej Zdráhala, Martin Galia nebo Lubomír Veřmiřovský. „Jsem maximálně spokojený s tím, jak se celá akce povedla. Nejdůležitější je, že tady máme turnaj, který si po konci sezony všichni mohou užít. Je důležité, aby si po náročné sezoně odpočinuli,“ uvedl Pavel Bochnia.

V kategorii mini 6+1 zvítězily Ivančice, mladším žákům kralovala Velká Bystřice, těm starším Litovel a ve finále mladšího dorostu udolali hráči Frýdku-Místku o gól Kopřivnici. Domácí Polanka brala mezi dorostenci bronz, stejně jako v kategorii 6+1.

„Poděkování patří všem pořadatelům a partnerům, kteří nám zachovali přízeň. Bez pomoci těchto lidé bychom fungovali jen těžko,“ uzavřel Pavel Bochnia.

Tvorba webových stránek: Webklient