Karvinský Baník, který obhajuje extraligový titul, letos dává hodně prostoru mladým talentovaným házenkářům. Jedním z nich je Šimon Siročák.

Devatenáctiletý Šimon Siročák hrál ještě loni v dorostu Polanky. Letos nastupuje za mužský tým ve druhé lize, několikrát už ale naskočil taky za extraligovou Karvinou. A v posledních duelech proti Strakonicím a Hranicím se prosadil i střelecky.

Letos jste poprvé nakoukl do extraligy. Co to pro vás znamená?

Znamená to pro mě opravdu hodně, protože ne každý má to štěstí, aby si zahrál v Karviné. Tím spíš, když se minulou sezonu stali mistry, takže cítím určitě i jistou zodpovědnost.

V utkáních prosti Strakonicím a Hranicím jste dostal hodně prostoru, prosazoval jste se i střelecky. Roste vám sebevědomí?

Určitě ano. Ze začátku to bylo tak, že jsem se si ve střelbě nebyl jistý a bál jsem se, abych něco nepokazil, ale s každým zápasem a gólem se cítím jistější.

V Baníku letos dostávají prostor noví mladí hráči. Je vidět, že spolupráce mezi Karvinou a Polankou funguje?

Rozhodně ano, jsem za to rád a doufám, že tato spolupráce bude fungovat i nadále, aby dostali prostor i další talentovaní hráči.

Jak vnímáte, že oblékáte dres Karviné, která má ve sbírce spoustu domácích titulů? Snil jste o tom?

Je to ohromná čest. Vždy jsem v mládí proti Karviné hrával, takže mě ještě do minulé sezony rozhodně nenapadlo, že bych někdy hrál v jednom z nejlepších českých týmů.

Kromě toho hrajete i druhou ligu za Polanku. Cítíte i v těch zápasech, jak vás extraligové zkušenosti posouvají?

Troufl bych si říct, že ano, z dorostenecké soutěže do mužské ligy to je obrovský házenkářský skok, takže jsem rád za zkušenosti, které dostávám v Karviné, a které pak dále mohu aplikovat v Polance.

Ještě loni jste hrál mezi dorostenci, teď sdílíte kabinu s hráči, jako je Patzel, Galia nebo Solák. Nejste z toho nervózní?

Teď už nervózní tolik nejsem, všichni kluci jsou super a hned mě přijali, ale pamatuju si na první trénink, kdy jsem byl extrémně nervózní. Jména jako Galia, Patzel, Solák a další jsem znal jen z televize a najednou jsem měl s nimi trénovat a později i hrát.

Karviná má letos náročný program, široký kádr potřebuje. Víte, jaké s vámi má plány do dalších zápasů?

Program je rozhodně náročný, takže jsem rád, že mohu do některých zápasů zasáhnout. A ohledně plánů do dalších zápasů, tam se vše odvíjí podle soupeře, proti kterému hrajeme. Podle toho se já vždy dozvím, jak se mnou trenér Michal Brůna počítá.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient