Tentokrát jsme zavítali do Paskova a popovídali jsme si s trenérem Tomášem Horáčkem. Co všechno nám prozradil?

Rok 2023 je minulostí. Jaký pro váš klub byl?

Rok 2023 byl pro paskovskou házenou úspěšným rokem. Podařilo se nám několik pěkných výsledků, stabilizovali jsme personální i členskou základnu. Nastavili jsme cíle a úkoly, které nám ukazují správnou cestu. Plody celé práce postupně sklízíme, a to díky výsledkům mládeže, ale také díky mužům, kteří jsou pro nás elitní kategorií.

Rozjeli jsme několik projektů ve městě, přinášíme dětem letní příměstský tábor a pro starší hráčky jsme uspořádali kemp se známými lektory. Nesmíme také zapomenout na ZŠ Paskov, díky které organizujeme školní ligu.

Mezi významné kroky patří i otevření dvou družstev přípravky a starších žaček. Příchodem nových dětí se nám postupně plní jednotlivá družstva, a díky spolupráci s okolními malými kluby, jako je například Sokol Krmelín, jsme schopni vybudovat i vyšší kategorie družstev.

Co vám v minulém roce udělalo největší radost?

Postup mužů do druhé ligy. Podařil se nám velký výkonnostní skok, jedná se o nejlepší výsledek klubu v posledních deseti letech.  Milým překvapením je taky třetí místo mladších žaček v MSL. Je to tým dívek a pár kluků, kteří jsou našim prvním ročníkem po pandemii. Jsou to takoví prospektoři našeho klubu, kteří vyšlapávají cestu celé nastupující generaci paskovské házené.   

Je i něco, co se nepovedlo?

Těžko můžeme hledat negativa v takto rozjeté sezoně. Prohráli jsme několik utkání i turnajů, nepodařilo se nám vždy perfektně zajistit organizaci domácích utkání, ale s drobnými problémy tohoto typu se potýkají všude. V klubu se soustředíme především na dobře odvedenou práci, cíle si stanovujeme reálné a vždy dva, jak sportovní, kterým jsou krásná umístění, ale i bohužel prohry. Pak také i osobnostní cíle, které nejsou tak viditelné, ale přinášejí nám lidský potenciál.

Jaký čekáte letošní rok?

V roce 2023 jsme si nastavili tříletý plán, takzvanou tříletku, kdy chceme opět posunout mládež o další krok vpřed. Doufáme, že se nám podaří vytvořit družstvo mladších dorostenek. V případě elitní kategorie mužů chceme udržet druhou ligu. Ale nejen to, rádi bychom postupně stoupali a nezůstali pouze na chvostu tabulky.

Máte nějaký vzkaz pro vaše fanoušky a další lidi, kteří se pohybují v házenkářském prostředí?

Paskov byl, Paskov je a Paskov bude žít! Těšíme se na vás v roce 2024. 

Tvorba webových stránek: Webklient