Házenkáři karvinského Baníku v nedělním rozhodujícím finálovém duelu udolali Plzeň a vrátili se na extraligový trůn. Do příští sezony půjdou ale bez dvou opor.

Bylo to finále, jak má být. Plné emocí, dramatických momentů i parádní házené. Série se za stavu 2:2 vrátila do Karviné, která z výhody domácího prostředí vytěžila maximum a v parádní kulise zvítězila 31:26.

V poslední minutě utkání, když už hráči Karviné věděli, že jim titul nikdo nevezme, dali domácí průchod svým emocím. Hodně specifické chvíle prožívaly i dvě domácí opory – Vojtěch Patzel a Jan Sobol, kteří v utkání dali sedm, respektive šest branek. Oba se totiž loučili.

Ovšem zatímco Patzel udělal krok dál a míří do Německa, Sobol uzavřel svou dlouhou a úspěšnou kariéru. K té se odrazil právě v Karviné, do které se před touto sezonou po letech strávených v zahraničí zase vrátil, aby získal titul. A to se mu povedlo.

„Už jsem to dříve řekl i klukům, ale rozhodl jsem se, že tohle bude můj poslední zápas. Myslím, že nic lepšího jsem si na závěr nemohl přát. Narvaná hala, skvělí fanoušci, skvělí spoluhráči, úžasná atmosféra a titul. Je to krásná tečka za kariérou,“ řekl bývalý reprezentant po zápase dojatě pro Deník. „Když jsme ve středu prohráli v Plzni a přijeli jsme domů ve čtvrtek v šest hodin ráno, malý syn mi řekl: ‚Tatínku, já jsem rád, že jste tam prohráli, bude medaile doma.‘ Teď jsem fakt obrovsky šťastný, že to vyšlo. Šli jsme tomu naproti, zasloužili jsme si to. Je to nádhera,“ usmál se osmatřicetiletý křídelník.

Parádní utkání odehrál i Patzel, jenž celou sezonu patřil ke klíčovým postavám Baníku, odkud míří do druholigového německého VfL Lübeck–Schwartau. „Po loňské sezoně jsem klukům řekl, že odtud neodejdu, dokud tady nezískám titul,“ prozradil. Oba teď budou Karviné hodně chybět.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient