Chlapecký tým Moravskoslezského kraje skončil na Handball V4 Cupu první. Dívky braly po výhře nad Polkami bronz. 

Domácí házenkářky vstoupily do turnaje páteční porážkou se Slovenskem. V sobotu ale zabraly a porazily Polky. „Holky se viděly už na kempech, ale tam vždy někdo chyběl. Sešli jsme se v pátek a dívky mezi sebou začaly tvořit partu. To se pak projevilo i na hřišti, kde působily bojovně a týmově,” uvedla trenérka českého týmu Lucie Hudečková. 

V neděli domácí hráčky narazily na výběr maďarské akademie NEKA, který jasně dominoval. „Byly někde jinde, hrály házenou z říše snů. Obávám se, že by na ně nestačily ani některé naše dorostenky. Silově, rychlostně a technicky byly úplně jinde. Je vidět, že hodně trénují, zato naše děvčata se připravují třikrát, a některá jen dvakrát, za týden,” dodala Hudečková. 

Na turnaji však nešlo jen o výsledky. „Pan Trtík to vše vedl v takovém duchu, abychom se seznámili, aby se navázala mezinárodní spolupráce. Bylo to skvěle zorganizované,” řekla Lucie Hudečková. „Tým se budoval, navíc jsme byli na patře se Slovenkami, a i když polovina z nich mluvila jen Maďarsky, tak si holky předávaly zkušenosti. V sobotu pak holky stihly zoo i Karolinu,” usmála se. 

Konečné pořadí

  1. Maďarsko – NEKA
  2. Slovensko
  3. Česká republika
  4. Polsko
Tvorba webových stránek: Webklient