Házenkářskou jedničkou v Karviné je místní Baník. Velmi dobrých výsledků ale dosahuje taky druholigový celek MHK TAEDA Karviná.

Házenkáři MHK TAEDA Karviná se v průběhu minulého roku opět pohybovali v horních patrech tabulky. „To se nám daří už několik let v řadě. Dá se říct, že jsme v tomto stálicí druhé ligy,“ uvedl zkušený karvinský házenkář Michal Paululik.

Karvinský tým se probojoval až do osmifinále domácího poháru, ve kterém se postavil proti extraligovému Jičínu, s nímž sehrál vyrovnaný poločas. „Jičín k nám přivezl plnou sestavu. Za zmínku stojí také náš nárůst formy v posledních kolech podzimu, poslední tři zápasy jsme vyhráli s gólovým rozdílem + 35,“ dodal Paululík.

Minulý rok se týmu MHK Karviná povedl, stále je však na čem pracovat. „Kvůli zraněním a pracovním povinnostem se nám nepovedlo sejít se na větším počtu tréninků. Letos bychom rádi ještě vylepšili naše postavení v tabulce, i když to bude velmi složité, čehož jsme si vědomi. Taky se chceme bavit házenou a bavit i naše fanoušky, kteří jsou nejlepší v lize. Na domácích utkáních se těšíme velké podpoře, jezdí s námi i na venkovní utkání, nechyběli na žádném výjezdu,“ usmál se Paululik. „Taky bychom touto cestou rádi poděkovali našim věrným fanouškům a sponzorům, chtěli bychom je požádat o přízeň i v roce následujícím a všem popřát hodně zdraví,“ uzavřel.

Tvorba webových stránek: Webklient