Rok 2023 míří do finále, proto jsme se opět vydali do klubů Moravskoslezského kraje a vyzpovídali jsme jeho zástupce. Tentokrát jsme si popovídali s předsedou Pepino SKP Frýdek-Místek Lubomírem Kavkou.

Rok 2023 míří do finále. Jak byste ho za váš klub zhodnotil?

Rok 2023 naštěstí nebyl ovlivněn žádnou mimořádnou mezinárodní nebo celostátní situací či pohromou. Všechny soutěže ročníku 2022/23 jsme zdárně dokončili. Jsme rádi, že se nám podařilo udržet nejvyšší dorostenecké soutěže (1. ligy) jak v kategorii mladšího, tak i staršího dorostu. V extralize jsme skončili na pěkném šestém místě a naše juniorka vyhrála druhou ligu severní Moravy, do kvalifikace o 1. ligu jsme však již nenastoupili. V soutěžním ročníku 2023/24, jeho podzimní části, se nám daří zatím celkem dobře.

Na co, co se událo v letošním roce, jste jako klub nejvíce pyšní?

Nejvíce jsme pyšní na to, že se nám do klubu podařilo získat mnoho nových členů z řad mládeže, a proto máme v soutěžích přihlášeno nejvíc mládežnických družstev, co si pamatuji. Máme jich 11, je to skvělé, ale také zavazující a náročné na organizační, personální i ekonomické zajištění. Radost máme především v kategorii mladších dorostenců, kde máme v soutěžích dvě družstva, která si vedou velice dobře, navíc starší dorostenci jsou po podzimu na třetím místě prvoligové tabulky. Poráželi jsme i mnohá družstva TCM. Také jsme si ve starších žácích vítězstvím v naší krajské soutěži zajistili přímý postup do celostátní Žákovské ligy. V této kategorii jsme se také kvalifikovali do ČSPL starších žáků.

Jak hodnotíte výsledky vašich mužů?

V extralize jsme měli celkem dobrý začátek soutěže, kdy jsme vyhrávali na hřištích soupeřů a překvapivě remizovali u mistra v Plzni, ale doma se nám už tolik zase nedařilo.

Je něco, co se klubu v tomto roce nepovedlo?

Nemůžu říci, že by se něco zásadně nepovedlo, ale velký problém nám udělal nečekaný odchod Tomáše Sklenáka z klubu. Tím jsme přišli o přidělení TCM, neboť on měl být jako trenér mládeže jeho součástí. Nám už se pak nepodařilo jiného trenéra s potřebnou licencí (A) na poslední chvíli do projektu zapojit.

Jaký očekáváte další rok? S čím do něj půjdete? Čeho budete chtít dosáhnout?

Očekávám, jako každý funkcionář, rok plný nejistot, souvisejících především s konsolidačním vládním balíčkem a drahými energiemi, které ovlivní především výši nájmů sportovišť. Také se obávám změn v zákoníku práce u dohod o provedení práce, neboť většina našich trenérů je odměňována v rámci DPP. Troufám si říct, že navrhované změny v DPP jsou pro sportovní prostředí přímo likvidační, a pokud vejdou v platnost v navrhovaném rozsahu, tak to bude pro, myslím většinu TJ/SK, velký problém. Na ekonomiku klubů může mít negativní vliv rovněž proklamované snižování státních dotací. Uvidíme, jak se to vyvine. Na sportovní úrovni bychom chtěli v extralize postoupit do play-off, v dorostu dosáhnout třeba i na medaili, stejně jako ve starších žácích v Žákovské lize.

Máte nějaký vzkaz pro vaše fanoušky a další lidi, kteří se pohybují v házenkářském prostředí?

Samozřejmě chci všem našim partnerům, funkcionářům, hráčům, fanouškům a příznivcům klubu popřát pevné zdraví a úspěšný nadcházející rok. A také je požádat o zachování přízně našemu klubu.

Tvorba webových stránek: Webklient