Pokračujeme v našich návštěvách napříč házenkářskými kluby Moravskoslezského kraje. Tentokrát jsme zavítali do Krmelína a popovídali jsme si s předsedou místního oddílu Martinem Kunátem.

Začal nám nový rok, s čím do něj jdete?

S tímto rokem se dostáváme i do dalšího cyklu tréninků, turnajů a zápasů. Hlavním cílem bude udržet stávající trenéry a poohlédnout se po nějakých schopných lidech.

Jak budete vzpomínat na rok 2021?

Můžeme ho rozdělit do dvou částí – léto a covid. Zrušení jarních soutěží přineslo hlavně pohybový útlum pro děti. Standardní pohybové činnosti v kolektivním sportu můžeme jen těžko nahradit cvičením u počítače. Touto aktivitou se zabýval všechna sportovní odvětví, různá videa kolovala po sociálních sítích a odkazech na stránkách svazů. Z mého pohledu u našeho sportu šlo jen o to neztratit kontakt, aby se děti k činnosti vůbec vrátily. Restrikce, opatření, nařízení a kdo ví, co ještě, způsobovalo jen chaos. Jsem rád, že se nám podařilo udržet všechna přihlášená mládežnická družstva, protože nikdo nevěděl, co bude.

Co vám ještě udělalo radost?

Jsme rádi, že se konečně založila dlouho diskutovaná soutěž dorostu v rámci Moravskoslezského kraje. Zafungovala komunikace mezi kluby, kluci mají konečně soutěž a následně mohou doplnit mužské kategorie.

A co se naopak moc nepovedlo?

Za náš klub mohu říct, že se nám nedaří spolupráce se školou. Pořádání školních turnajů mezi školami skončilo a tím se snížilo i povědomí dětí nastupujících do školy. Není zájem učitelů o házenou, hlavně ji nerozumí. Je daleko jednodušší rozdat hokejky a běhejte!

Máte nějaký vzkaz pro vaše fanoušky a další lidi, kteří se pohybují v házenkářském prostředí?

Lidem, kteří jsou nápomocni, děkuji za jejich prosperitu a pomoc klubu. Splňte si své cíle a sny, jsou hlavním motorem vaší činnosti.

Tvorba webových stránek: Webklient