Starší dorostenci z Polanky nad Odrou vybojovali bronzové medaile. Na první Zubří ztratili jen dva body.

Loni vybojovali historické zlato mladší dorostenci z Ostravy. Zhruba polovina hráčů mistrovského kádru přešla v létě do Polanky, která letos v kategorii staršího dorostu brala bronz.

Tým měl na starost trenér Rastislav Trtík, po jehož boku stál Ondřej Košťálek. „Třetí místo je zásluhou především trenéra Trtíka. Jsem přesvědčený, že s průměrným trenérem by tento tým hrál ve spodní polovině tabulky. Pro kluky to byla velká škola,“ uznal Košťálek.

Polanka na jaře prohrála jediné utkání. Během sezony dvakrát porazila i vítězné Zubří a doma vysoko přejela druhé Nové Veselí, přesto nakonec skončila třetí. „Rozhodla šířka našeho kádru. Když nám vypadli dva hráči, tak jsme nezvládli některé zápasy. Ale když jsme byli plní, tak jsme vždy uspěli,“ připomněl Košťálek. „Zubří mělo více bodů, vyhrálo zaslouženě. Ale samozřejmě jsme rádi, že jsme mistra dokázali dvakrát porazit,“ dodal.

Starší dorostenci z Polanky by měli být silní i v příštím ročníku. Zhruba pět hráčů půjde do mužů, zbytek bude pokračovat v dorostu. „Mladší dorost bude hrát zase v Ostravě, starší v Polance. Uvidíme, co nám sezona přinese,“ uzavřel Košťálek.

Tvorba webových stránek: Webklient