Házenkářská Poruba slaví! Mladší dorostenky dotáhly svou famózní jízdu na Prague Handball Cupu až k historickému úspěchu a vybojovaly zlatou medaili. O jejich cestě za vítězstvím jsme si popovídali s trenérkou Alenou Humlovou.

Povedlo se vám vyhrát Prague Handball Cup. Co to pro vás znamená?

Je to obrovský úspěch nejen Sokolu Poruba, ale celého Moravskoslezského kraje. V naší kategorii mladších dorostenek bylo 46 týmů a my byly nejlepší.

Jak vysoko tento úspěch řadíte?

Prague Handball Cup je největší mezinárodní halový mládežnický turnaj v házené, takže se jedná opravdu o obrovský úspěch.

Povedlo se vám někdy s některým týmem už tento turnaj vyhrát?

Ještě nikdy v žádné kategorii jsme se nedostaly do semifinále, takže letos máme opravdu co slavit . Mluvím samozřejmě o hlavní části turnaje – o skupině A.

V základní skupině jste dvakrát prohrály. Jak těžká skupina byla?

Narazily jsme naštěstí na samé zahraniční týmy, hrály jsme dvakrát s Dánkami, ale taky s Maďarkami a se Slovenkami. Na to se vždy těšíme, jsme rádi, že se porovnáme s jiným stylem hry.

Ve vyřazovací fázi jste ani jednou nezaváhaly a máte zlato. Věřili jste si ve finále?

Upřímně, měla jsem pro holky koupené lístky na vlak už na dřívější čas, opravdu jsme s něčím takovým nepočítaly. Chtěly jsme si hlavně zahrát, vyzkoušet nové věci a nezranit se. Navíc nám chyběly dvě hráčky základní sestavy, které za nás stabilně nastupuji v lize.

Který zápas byl nejtěžší?

Jednoznačně semifinále s Pískem, ve kterém jsme prohrávaly už o čtyři góly. Nakonec jsme postoupily na závěrečný rozstřel formou shot-outu, protože v základní hrací době skončil zápas nerozhodně

Co jste prožívaly poté, co se vám finále povedlo vyhrát? Co se dělo na hřišti a v šatně?

Já si myslím, ze nám to ještě asi ani pořádně nedošlo. Oslava byla samozřejmě veliká, spolu i s našimi fanoušky, kteří nás přijeli na semifinále i finále povzbudit, za což jim moc děkujeme. Úžasné bylo pozorovat holky, jak se celý ten turnaj posouvají dále, zlepšují se v tom, co jim úplně tak nešlo. Také se neuvěřitelně posunuly mentálně, když se musely postupem času i přes narůstající únavu vyrovnávat s větším a větším tlakem.

Jak jste si užily celý pražský pobyt?

Já jsem v Praze nějakou dobu žila a mám ji moc ráda, a tak se snažím holkám vždy ukázat kus historie. Atmosféra nejen turnaje, ale i velikonoční Prahy, je úžasná. Prostě jsme si užily nádherný velikonoční víkend zakončený zlatou medailí.

Foto: Fotografie házené – Handball photo

Tvorba webových stránek: Webklient