Blíží se konec roku, a tak jsme se rozhodli, že si postupně popovídáme s předsedy klubů našeho kraje. Jako prvního jsme vyzpovídali prezidenta karvinského Baníku a bývalého skvělého reprezentanta Michala Brůnu.

Rok 2021 byl znovu náročný, jak byste ho za váš klub zhodnotil?

V roce 2021 covid narušil fungování snad všech sportovních klubů v republice. Když pominu mužskou složku, kde profesionálové měli za určitých podmínek trénování povoleno, škody na dětech vzhledem k pohybovému rozvoji a sociálnímu kontaktu s vrstevníky jsou nenávratné. Na druhou stranu jsem velmi rád, že se nám i přesto podařilo na tento krásný sport přilákat podstatně více dětí, než tomu bylo v minulých letech.

Na co, co se událo v letošním roce, jste jako klub nejvíce pyšní?

Po sportovní stránce hlavně A týmu to byl, myslím, úspěšný rok. Po několika letech půstu jsme se znovu i tento rok zařadili mezi nejlepší týmy v republice a hráli zase finále, ve kterém jsme až v pátém rozhodujícím zápase podlehli Plzni. V mládežnických kategoriích se nám podařil rozjet projekt s Moravskoslezským krajským svazem házené a projekty se ZŠ Cihelní v Karviné, které by měly do budoucna přinést sportovní posun našich mládežníků a doufáme i budoucí další reprezentanty české házené.

Aktivní jste byli i mimo sportovní sféru…

Tady bych zmínil otevření našeho prvního fanshopu na karvinském náměstí,otevření marketingového oddělení v klubu, zmodernizování našich webových stránek a spuštění internetového e-shopu. Účastnili a organizovali jsme několik charitativních a sportovních akcí, čímž se aspoň trochu snažíme vracet městu Karviná jejich podporu. Po dvaceti letech se nám povedlo znovu získat vstupní prostor haly a bufet, kde plánujeme ve spolupráci s městem a STARSEM rekonstrukci. Vstupní prostor haly je zastaralý a myslím, že by si zasloužil lépe reprezentovat sportovní městskou halu, za což městu a STARSu velmi děkujeme. Započali jsme taky výbornou spolupráci s karvinskou nemocní, která nám vychází velmi vstříc. Podařilo se nám na plný úvazek přijmout i špičkového fyzioterapeuta Dana Jaroše, který je neustále k dispozici našemu A týmu, ale i všem mládežnickým kategoriím, což je pro nás, vzhledem k prevenci zranění našich hráčů, velmi důležité.

A co se naopak moc nepovedlo?

Mrzí nás, že jsme nezvládli tlak rozhodujícího finálového zápasu doma Karviné.

Jaký očekáváte další rok, s čím do něj půjdete? Čeho budete chtít dosáhnout?

Doufáme,že už nebude další lockdown. Doufáme, že vládní restrikce a nařízení nebudou nadále poškozovat naše nejmladší a bude jim povolen zdravý pohyb a kontakt s ostatními dětmi. Za mužskou složku bychom se chtěli znovu probojovat do finále, dojít co nejdále v evropském poháru a tím tak nejlépe reprezentovat naše město.

Mate nějaký vzkaz pro vaše fanoušky a další lidi pohybující se v házenkářském prostředí?

Vím, že Karviná je trnem v oku spoustě hráčů a lidem pohybujících se v házenkářském prostředí. Karvinou nemají rádi, ale skoro každý by za ni chtěl hrát. Snažíme se jít vlastní cestou a vycházet v dobrém se všemi, co o to mají zájem. Našim věrným fanouškům bych chtěl vzkázat, že by se neměli rozdělovat na očkované a neočkované, že si jich vážíme všech stejně a budeme doufat, že nám i nadále zachovají takovou přízeň, ať už u nás na hale, nebo u televizní obrazovky. Za klub bych chtěl popřát všem fanouškům, partnerům, přátelům i nepřatelům klubu šťastné a veselé Vánoce a lepší rok 2022.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient