Karvinský Baník, který pravidelně bojuje o nejvyšší extraligové příčky, býval vždy vyhlášen i díky skvělé práci s mládeží. Nejen o tom jsme si popovídali s prezidentem klubu Michalem Brůnou.

Jak byste ze váš klub zhodnotil loňský rok?

Ve zkratce hodnotíme situaci v klubu v roce 2023 jako pozitivní. I když se finále extraligy nepodařilo podle našich představ, byl pro náš klub rok 2023 sportovně úspěšný. Velmi si vážíme úsilí našich hráčů a trenérů, kteří tvrdě pracovali na dosažení cílů, které jsou historicky v klubu HCB Karviná stanoveny na té nejvyšší úrovni

V roce 2023 jsme věnovali velkou pozornost rozvoji mladých talentů v našem klubu. Pracovali jsme na vytváření optimálních podmínek pro rozvoj mladých hráčů a věříme, že jsme položili pevný základ pro budoucnost klubu.

Kromě sportovních úspěchů jsme také aktivně pracovali na posílení CSR aktivit, protože jsme si plně vědomi, jak důležitou součástí naší společnosti tyto aktivity jsou. Pořádali jsme aktivity pro děti a mládež, podíleli jsme se na charitativních projektech a snažili jsme se být pro naše fanoušky víc než jen sportovní klub.

Kdybyste měli vyzdvihnout, co se vám v minulém roce povedlo, co by to bylo?

Získali jsme stříbro v extralize, druhé místo v Českém poháru a došli jsme do osmifinále Evropského poháru. Podařilo se nám udržet kádr a posílit post pravé spojky, kdy se ke kádru přidal levoruký Dušan Živanov. Investovali jsme do dalšího vzdělávání a školení trenérů, což se projevilo nejen ve výkonech našich hráčů, ale také v jejich individuálním rozvoji.

Co se vám naopak moc nepovedlo?

Byly samozřejmě i výzvy, se kterými jsme se potýkali. Analyzujeme, jak můžeme zlepšit naše slabé stránky a pracujeme na plánech do budoucna. I my, stejně jako ostatní kluby, jsme během sezony bohužel museli čelit několika zraněním klíčových hráčů, což ovlivnilo naše výkony. Měli jsme několik zápasů, ve kterých jsme nebyli schopni dosáhnout očekávaných výsledků.

Bohužel se nám příliš nedařilo v dorosteneckých kategoriích. V kategorii mladšího ani staršího dorostu se nám bohužel nepodařilo udržet v první lize. Bylo to ovlivněno dvěma faktory – v prvním případě se jednalo o uvolnění veškerých karantén po covidu, na trénink už nedorazilo mnoho hráčů a bylo těžké sestavit tým. A pak zranění, klíčoví hráči byli celou sezonu mimo hru, a i kvůli tomu jsme sestoupili. Naštěstí začíná svítat na lepší časy, jelikož v žákovských kategoriích máme opravdu silnou a velkou základnu. Naše ambice cílí k tomu, abychom se do dvou let do první ligy vrátili.

Jaké máte očekávání na rok 2024? Čeho budete chtít dosáhnout?

V Karviné jsou očekávání vždy nejvyšší, v mužské kategorii jsme ve finále Českého poháru, které se odehraje v březnu, postoupili jsme do osmifinále Evropského poháru, kdy se už v únoru potkáme s týmem z Rumunska. A samozřejmě se soustředíme na extraligu, ve které máme stejně jako každý rok ty nejvyšší ambice. Primárně se soustředíme na zajištění co nejlepšího umístění v tabulce do play-off.

Velký důraz v tomto roce budeme také klást na rozvoj mládežnického programu. Cílem je objevit a rozvíjet mladé talenty, poskytnout jim kvalitní tréninkové podmínky a připravit je na přechod do vyšších kategorií.

Máte nějaký vzkaz pro vaše fanoušky a další lidi, kteří se pohybují v házenkářském prostředí?

Chceme poděkovat našim fanouškům a všem lidem, kteří se pohybují v házenkářském prostředí, za podporu. Jste naší hnací silou a vaše podpora je naší nedílnou součástí. Vytváříte nám tu nejlepší možnou atmosféru. Věříme, že spolu s vámi dosáhneme ještě větších výsledků.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient