V závěru loňského kalendářního roku proběhl v Karviné a Kopřivnici SPEK, v jehož rámci předával své zkušenosti mladým gólmanům Martin Galia. 

Dvaačtyřicetiletý Galia je jedním z nejlepších brankářů, kterého česká házená kdy měla. Odchovanec karvinského Baníku, který chytal taky ve Švédsku, Německu, Švýcarsku a Polsku, toho během své kariéry prožil hodně a nyní se rozhodl, že své zkušenosti předá i dalším.

Jedním z gólmanů, který zamířil na specializovaný brankářský kemp, byl dvanáctiletý Matouš Rejlek z Kopřivnice. „Bylo to super, veliký zážitek. Ještě nikdy jsem takový trénink neměl,” svěřil se talentovaný brankář z města Tatry. „Dostali jsme zajímavé rady, například, jak doskakovat nebo jak se protahovat a dělat různé cviky,” dodal.

Nadšený ze setkání s Martinem Galiou byl taky jedenáctiletý Matyáš Gärtner z Polanky. „Je to můj oblíbený brankář. Stejně jako Nemo z Karviné. Jsem moc rád, že jsem se mohl setkat s takovou osobností, jako je Martin Galia. Strašně se mi to líbilo” přiznal. Oba gólmani se shodují, že pokud budou míti i další příležitost, tak by na toto setkání vyrazili znovu. „Užili jsme si to, naučili jsme se nové věci a taky jsem si našel nové kamarády. Já jsem se například naučil, že se musím odrážet z protilehlejší nohy, což jsem dosud neuměl,” přiznal.

Akce se uskutečnila za podpory Moravskoslezského kraje
Tvorba webových stránek: Webklient