Během uplynulého víkendu proběhl v Karviné turnaj ČSPL mladších žáků. Z výhry se radoval domácí Baník.

Karviná porazila všechny soupeře, nechala za sebou Žilinu, Kopřivnici, Považskou Bystrici, polský Chrzanów i tým Chrzanówsky. „Kvalita turnaje byla ještě lepší než minule. Je vidět, že kluky každý zápas a turnaj posouvá dopředu,“ chválil kouč Karviné Jan Sobol. „Všechny týmy byly zase lepší, hlavně Poláci přijeli v silnějším složení,“ dodal.

Nejlepší házenou hrál domácí Baník. „Konečně jsme se letos poprvé sešli v plném složení. Proti Považské Bystrici jsme sice prohrávali, proti Žilině jsme dělali chyby a neproměňovali šance, ale kluci ukázali charakter, bojovnost a srdíčko. Taky nám hodně pomohla skvělá atmosféra, kterou vytvořili rodiče,“ usmál se Sobol.

Mladší žáci Karviné urazili od začátku sezony kus cesty. „Turnaj byl skvělý a my jsme rádi, že se nám ho doma povedlo vyhrát. Kluci prodali to, co umí, co do nich vtloukáme. Věřili našemu systému. Snad budou zdraví a budou se i nadále posouvat,“ přeje si trenér Sobol.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen domácí Jan Šmíd, nejlepším gólmanem se stal Jonáš Knesl z Kopřivnice.

Foto: HCB Karviná

Akce proběhla za podpory Moravskoslezského kraje

Tvorba webových stránek: Webklient