Mladší dorostenci Frýdku-Místku dosáhli parádního úspěchu na největším polském turnaji Wroclaw Handball Cupu 2021, který celý vyhráli. Starší dorostenci došli až do finále.

„Jednalo se o největší turnaj v Polsku v pocovidové době. Pořadatelé se snažili zajistit co největší počet účastníků z několika zemí. To se poměrně povedlo, protože na turnaji startovala družstva od nejmenších dětí, přes mladší i starší žačky, mladší a starší žáky až po mladší a starší dorostence. Hrálo se v několika sportovních halách ve Wroclawi. Byli jsme ubytovaní ve velice pěkném olympijském centru ve Wroclawi,“ uvedl šéftrenér mládeže Pepino SKP Frýdek-Místek Martin Strnadel, jenž byl na turnaji s výběrem starších dorostenců, který získal stříbro.

„Šlo nám o to, abychom se už prezentovali hrou, jakou chceme předvádět v mistrovských soutěžích, které začnou za dva týdny. To se povedlo, byť ve skupině jsme prohráli s Duklou Praha a německým Cottbusem,“ popsal Strnadel. O postupu Frýdku-Místku do finále rozhodl souboj s polským Lubinem. „Chlapci k tomu střetnutí přistoupili naprosto profesionálně a tento výkon nás vynesl do finále. V něm jsme narazili na Duklu, která má kvalitnější a širší kádr. I když Dukla tahala celou dobu za delší konec, tak jsme dokázali mocně dotahovat. Dvě minuty před koncem jsme dotáhli na rozdíl dvou branek, dokonce jsme šli i do útoku, ale přišli jsme o míč kvůli technické chybě. Druhé místo na takto obsazeném turnaji musíme považovat za ohromný úspěch,“ zdůraznil.

Alexander Moješčík hrající na střední spojce se navíc stal nejlepším střelcem turnaje v kategorii starších dorostenců. „Hrálo se mi dobře. Povedly se nám všechny zápasy až na jeden, ve kterém nám utekl začátek. Poláci a Němci hrají trochu jiný styl. Krásným zážitkem bylo finále, které jsme hráli v Orbit areně pro pět tisíc fanoušků. Prohrávali jsme už o šest gólů, ale nakonec jsme prohráli jen o dvě branky. Jsem rád, že jsme se nevzdali a dokázali ještě zápas zdramatizovat,“ prohlásil Moješčík.

Mladší dorostenci jsou zlatí!

Družstvo mladšího dorostu vedené Zdeňkem Srníkem celý turnaj dokonce ovládlo. „Výběr táhli Sebastian Halas, který byl jednoznačně nejlepším hráčem v této kategorii, společně s Matějem Krestou. V brance pak tým držel Vojta Surovec. Vypadá už sice jako dorostenec, ale věkem je stále ještě starší žák. Jemu se turnaj extrémně povedl,“ vyzdvihl Strnadel výkony mladého brankáře.

„Kluci k turnaji přistoupili naprosto zodpovědně, šli od vítězství k vítězství, nakonec prohráli jen jednou, ale tomuto soupeři pak porážku oplatili ve finále, kdy koncentrovaným výkonem po celou dobu kontrolovali celý zápas. Rozhodli jej po změně stran, a nakonec zvítězili o čtyři branky,“ řekl Strnadel.

„Vzhledem k tomu, že nás bylo méně, tak jsme všichni odehráli více minut. Bylo to fyzicky náročnější, protože jsme nemohli tolik střídat. I tak jsme hráli ale stále naplno. A když už nám to nešlo, dokázali jsme se semknout. Navíc jsme hráli s větším míčem, než je u nás zvyklé. V halách pak byla úžasná atmosféra, protože vždycky fandili prakticky všichni, kteří zrovna nehráli,“ podělil se o své dojmy Matěj Kresta.

Na turnaji si zahráli i starší žáci Frýdku-Místku, kteří skončili desátí. Všechna mládežnická družstva Pepino SKP Frýdek-Místek tak měla na turnaji jedinečnou možnost porovnat síly se zahraničními soupeři. „Taková konfrontace je vždycky velmi cenná a obohacující, protože máme možnost zahrát si proti týmům, se kterými se běžně nepotkáváme v soutěžích, které hrajeme. Odehráli jsme mnoho kvalitních utkání. Za šest dní jsme měli možnost prohlédnout si taky historické centrum, přilehlé parky i olympijské centrum. Wroclaw je velice hezké historické město. „Velice pozitivní je i to, že si kluci uvědomili, že přijeli hrát házenou. Reprezentovali výborně nejen město, ale celý Moravskoslezský kraj,“ uzavřel Strnadel.

Foto: Jan Smekal

Tvorba webových stránek: Webklient