Házená v Kopřivnici prožívá velmi dobré časy. Muži po letech bojovali o medaile a daří se i mládeži.

Parádní ročník prožívají kopřivničtí mladší žáci, kteří ve své krajské soutěži ztratili během celé sezony jediný bod. Druhá Karviná je o 12 bodů zpátky. Mimochodem, dařilo se i béčku Kopřivnice, které zapsalo jen jednu porážku.

„Máme radost, kluci jsou šikovní. Makali na trénincích a byli za to odměněni. Každopádně, pro nás není to hlavní vítězství, ale nejdůležitější je, aby je to bavilo,” řekl kopřivnický kouč Tomáš Hývnar. „Platí to pro sport obecně. Kdo mě zná, tak ví, že to vedu tímto směrem,“ dodal.

Největší zbraní týmu byla týmovost. „Nemáme žádného top střelce, ale mezi nejlepšími jich máme hned několik, kteří jsou zhruba na stejné úrovni. Proto jsme nebezpeční na všech pozicích, navíc máme i hodně kvalitní brankáře,“ pokračoval Hývnar.
Velkou motivací mladých kopřivnických nadějí byl i tým mužů, který v této sezoně bojoval o bronz. „Někteří hráči z áčka s námi i trénovali, byli to velcí motivátoři, bylo to skvělé,“ prozradil trenér úspěšného týmu, který by měl mít velkou sílu i v příští sezoně. Část hráčů sice odchází do starších žáků, řada opor ale zůstane i v kádru mladších žáků. „Takže máme základ do obou kategorií,“ těší Hývnara.

Úspěšná sezona ale ještě zdaleka nekončí. Už v pátek kopřivničtí házenkáři vyráží na finále Házenkářského desetiboje, poté je čeká Polanka Cup a také turnaj ve slovinském Koperu.

Tvorba webových stránek: Webklient