Na Prague Handball Cup vyrazila spousta týmů i z Moravskoslezského kraje. Byly mezi nimi i minižačky z Poruby, které se v Praze staly hitem díky svým originálním copánkům.

Máte za sebou Prague Handball Cup. Jak jsi si ho užili?

Užili jsme si ho nadmíru. Počasí bylo dokonalé, holky přežily bez vážných zranění a všechno si to tak nějak pěkně sedlo. Už teď se nemůžeme dočkat dalšího ročníku.

Jak se vám turnaj povedl výsledkově? Na týmy ze kterých zemí jste narazili?

Výsledkově se nám turnaj velice vydařil. Vždy říkám – raději odjíždět bez očekávání a překvapit, než odjet s cílem a být zklamaná – a to se tentokrát potvrdilo. Základní skupinu jsme vyhrály bez ztráty bodu a holky si tak užívaly radostné chvíle. Kromě českých týmů z Turnova, Kobylis a Českých Budějovic jsme narazily na lotyšský Skriveri a německý Radeberger. V postupových bojích jsme narazily na tým z Dunajské Stredy, která už byla nad naše síly, avšak ani za tento zápas se holky nemusí stydět. Máme velkou radost z toho, jak se všechny holky herně posouvají a vrací se jim všechna ta píle a dřina.

Jaké to je – vyrazit na tak velký turnaj s tak malými dětmi, navíc do hlavního města?

Je to výzva, jak pro nás, tak pro holky. Některé holky už na turnaji byly loni, některé dokonce odjížděly na svůj první turnaj vůbec. Za mě jsou tyhle turnaje strašně fajn, holky se stmelí, najdou si nové kamarády, naučí zodpovědnosti a samostatnosti, protože tady najednou není ta maminka, která by jim nachystala věci na zápas. Odjeli jsme sice s partičkou trhlých holek, za to ale fungovaly ve všech směrech na jedničku.

Jak početná vůbec vaše výprava byla?

Odjížděly jsme ve složení dvě trenérky plus 12 holek. V Praze se k nám připojilo mnoho rodičů, kteří holky každý zápas hlasitě podporovali, a udělali jim doslova domácí atmosféru. Tímto jim ještě jednou děkuji.

Co všechno jste stihli kromě házené?

Navštívili jsme spoustu památek, prošli si Prahu křížem krážem, dali si tradiční trdelník a odreagovali jsme se na laser game. Některé holky se pobavily v turnajovém centru na Harfě, některé utrácely své kapesné v obchodech.

Prahu jste bavili svými účesy. Jak vás to napadlo?

Tento nápad přišel ze strany maminky jedné z našich hráček a musím říct, že to byl geniální nápad. Paní Pamulová sice strávila s holkami hodiny ve svém salóně, ale stálo to za to. Taktéž mockrát děkujeme.

Jaké byly ohlasy? Líbilo se to lidem?

Holky byly středem pozornosti všude. Spoustů turistů se s nimi fotilo a natáčelo si je. Všichni se vždy pousmáli a účesy pochválili.

Co vás čeká teď? Máte před sebou další turnaje?

Kromě turnajů v lize se chystáme ještě do Kunovic na ITS Cup a na závěr sezony na Polanka Cup.

Tvorba webových stránek: Webklient