Moravskoslezský kraj zná svá čtyři družstva, která postoupila do regionální kvalifikace Házenkářského desetiboje.

V minulých dnech proběhly v našem kraji krajské kvalifikace Házenkářského desetiboje v kategorii mladších žáků a mladších žáček. Mezi chlapci poměřilo své házenkářské dovednosti a individuální šikovnost v disciplínách Házenkářského desetiboje sedm přihlášených týmů, které byly rozděleny do dvou skupin, z nichž vždy postoupil vítěz.

Skupinu A suverénně ovládlo družstvo SKP Frýdek Místek, skupinu B pak družstvo KH Kopřivnice, to však z důvodu účasti smíšeného týmu uvolnilo postupující pozici mladším žákům z klubu HCB Karviná.

Mezi mladšími žačkami pak v konkurenci pěti přihlášených družstev dominovaly dívky z TJ Sokol Poruba a 1. SC Bohumín. Holky z Bohumína ukázaly házenkářskou kvalitu a herní dominanci, dívky z Poruby pak zase předvedly svou připravenost v individuálních disciplínách.

Postupující týmy následně společně poměří síly s dalšími dvěma družstvy ze Zlínského kraje, se kterými se utkají o postup z regionální kvalifikace Házenkářského desetiboje. Na jaře roku 2022 bude Moravskoslezský kraj hostit v regionální kvalifikaci mladší žáky Zlínského kraje.

Akce se uskuteční za podpory Moravskoslezského kraje
Tvorba webových stránek: Webklient