V Opavě mají kvalitní basketbal, tradiční hokej i loni ještě prvoligový fotbal. Prosadit se v této konkurenci je velmi složité, což přiznává i Vladislava Feilhauerová, která je předsedkyní opavského házenkářského oddílu. Ten má letos v soutěžích jen starší dorostence.

Rok 2021 je minulostí. Jaký pro vás byl?

První polovina roku nebyla ideální, co se přípravy hráčů týče. Hráčům chyběla motivace k individuální přípravě. Jsme proto rádi, ze se podzimní část soutěže rozběhla.

Co vám loni udělalo největší radost? 

Podařilo se nám udržet kádr, dokonce se vrátili i bývalí hráči, „hladoví” po házené. V soutěži náš tým předvádí výkony nad naše očekávání. Třešničkou na dortu bylo domácí vítězství nad dosavadním lídrem tabulky soutěže.

A co se naopak moc nepovedlo? 

Jsme zklamaní malým zájmem o házenou. Musíme konkurovat ostatním sportům, o které je v Opavě větší zájem.

Co je pro vás letošní prioritou?

Udržení stávajícího kádru a nábor nových děti.

Máte nějaký vzkaz pro vaše fanoušky a další lidi, kteří se pohybují v házenkářském prostředí? 

Naši fanoušci jsou neuskuteční a je jich víc a víc. Dodávají klukům energii, když se daří, i když se nedaří, a jsou schopni je vyburcovat k lepším výkonům. Za jejich skandování po celý zápas a bubnování jim moc děkujeme. Házenkářskému prostředí bych vzkázala: vydržme a pozvedněme českou házenou o level výš.

Tvorba webových stránek: Webklient