Bývaly doby, kdy se Karviná Cup hrával dokonce na území několika měst. Takových rozměrů teď už turnaj nedosahuje, důležité ale je, že proběhne i tentokrát. 

Karviná Cup měl v házenkářském prostředí obrovský zvuk. Do Karviné se rok co rok sjížděla spousta týmů v mnoha kategoriích a turnaj probíhal opravdu ve velkém. To už je sice minulost, Karviná Cup ale pokračuje dál. 

Od roku 2018 turnaj probíhá v jiném formátu, ve kterém letos nabídne už čtvrté pokračování. Připraveny jsou dvě kategorie – U16 a U18, které slibují velmi kvalitní podívanou. 

Kromě domácí Karviné se turnaje zúčastní ještě Lovosice, ale také polské Kielce a Zabrze a na turnaj přijedou i německé Drážďany. „Obsazení je to velmi silné, i tak ale budeme chtít zaútočit na nejvyšší příčky. Jsme rádi, že k nám dorazí kluby s takto zvučnými jmény,” zní z Karviné. 

Na Karviná Cup měli původně přijet i zástupci ze Slovenska, ti ale kvůli koronavirovým opatřením nakonec nepřijedou. Turnaj odstartuje v pátek a vyvrcholí v neděli. 

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient