Jubilejní 25. ročník mezinárodního Karviná Cupu je minulostí. V kategorii mladšího dorostu vyhrály Lovosice, mezi staršími dorostenci si pro zlaté medaile došly polské Kielce.

Mladší dorostenci z Karviné skončili na posledním osmém místě, starší dorostenci Baníku byli šestí. „Pro oba týmy to byly první herní prověrky, což se projevilo hlavně v prvních zápasech, ve kterých jsme vytvořili až přehnaně velké množství chyb způsobené nepřesnými přihrávkami,“ řekl trenér obou karvinských dorosteneckých týmů Václav Franc. „Naštěstí se nám tyto chyby povedlo do značné míry eliminovat, a tak jsme se mohli v naší hře soustředit i na úkoly, které jsme si před turnajem nastavili,“ dodal.

Mladší dorostenci postupně nestačili na Gdaňsk, Považskou Bystricu, Házenkářskou akademii Olomouckého kraje (HAOLK), Záhoráky a polské Zabrze. Zlato braly Lovosice, druhá skončila HAOLK a třetí Kielce.

„Naším největším problémem byla v celém turnaji zejména nedostatečná fyzická připravenost hráčů a nedostatečné kvalita v herních činnostech jednotlivce,“ prohlásil Franc, jenž s týmem od začátku přípravy na těchto problémech intenzivně pracuje. „Nicméně za měsíc práce se nedá dohnat tak obrovská ztráta, kterou za ostatními týmy máme. Kluci ovšem poctivě makají a já věřím, že se v tomto směru zlepšíme a budeme více konkurenceschopní,“ nabádá trenér Franc.

Starší dorostenci dokázali sehrát vyrovnanější zápasy. S Gdaňskem prohráli jen o gól, s HAOLKem o tři a s Lovosicemi o pět branek. Porazili Považskou Bystricu a remizovali se Zabrze. Vysoko prohráli jen proti Kielcům (9:20), které celý turnaj vyhrály. Stříbro braly Lovosice a bronz HAOLK. „Na naše možnosti jsme podali velmi dobré výkony, i individuálně. Rozhodně je na čem stavět,“ pochválil své svěřence Václav Franc. Nejlepším gólmanem turnaje byl ve starší kategorii vyhlášen karvinský Ondřej Míra.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient