V úterý byl na programu odložený kemp mladších žaček. Zúčastnily se ho hráčky z Karviné, Klimkovic, Poruby a Třince.

Kemp vedla, ve spolupráci s trenéry zúčastněných týmů, trenérka mladších žaček Poruby a MSKHC Petra Vavříková. Kemp byl zaměřen na obranné činnosti jednotlivce.

Na akci dorazilo 43 hráček. „Účast byla skvělá, všechny holky musím pochválit. Udržely pozornost celé tři hodiny a nebály se mít i zvídavé dotazy,“ uvedla Vavříková.

Dívky se více poznaly během společné rozcvičky, při které z nich spadla i mírná nervozita. Následovala cvičení na zisk míče z driblinku i ze hry, nácvik správného obranného postoje a obsazení hráčky s míčem. Všemu předcházela nezbytná teorie a názorná ukázka trenérek.

Na kemp přijely i čtyři brankářky, kterým se věnoval trenér Roman Kortus. „Poslední půlhodinu kempu jsme vyčlenili právě brankářkám, na střelbu z postu spojek a křídel. Holky si tak mohly kromě brankářských cvičení i pořádně zachytat,“ řekla Petra Vavříková. „Chci poděkovat všem trenérům za spolupráci a holkám za snahu a nasazení při cvičení,“ dodala.

Akce proběhla za podpory Moravskoslezského kraje

Tvorba webových stránek: Webklient