Oblíbený turnaj Polanka Cupu nabídl další parádní házenkářskou podívanou. Navštívil jej i prezident Českého svazu házené Ondřej Zdráhala.

Letošní ročník Polanka Cupu byl už 27. pokračováním tohoto oblíbeného turnaje. Do Polanky přijelo 40 týmů, které se postaraly o velmi kvalitní a napínavé souboje.

Turnaj probíhal od pátku do neděle. „Měli jsme ohňostroj, skákací hrad i další doprovodné soutěže. A já pevně věřím, že příští rok se dočkáme i slavnostního nástupu a dalších věcí, které letos vinou covidu nešly uskutečnit,” uvedl sportovní manažer házenkářské Polanky a předseda Moravskoslezského krajského svazu házené Pavel Bochnia.

Kvůli koronavirové situaci se z turnaje odhlásily asi dvě desítky slovenských týmů, i tak ale bylo na co koukat. „Úroveň turnaje byla opravdu dobrá, což svědčí o tom, že úvod sezony bude hodně zajímavý,” těší Bochniu.

Polanka Cupu nakonec přálo i počasí, i když předpověď nevypadala vůbec dobře. „Měli jsme štěstí. Ale házenkáři toho zvládnou hodně, takže nějaký drobný deštík nikomu nevadil,” usmál se Bochnia.

Turnaj vyvrcholil v neděli. Venku se hrálo o umístění v dolní polovině konečného pořadí a v hale se bojovalo o medaile, které týmům předal prezident Českého svazu házené Ondřej Zdráhala. „Finálový den byl ohromně zajímavý a napínavý. Navíc se hrálo před skvělým publikem,” dodal Pavel Bochnia.

V kategoriích mini 4+1, mini 6+1 a mladších žáků se z triumfů radovaly Ivančice. Turnaj starších žáků ovládla Ostrava a mladším dorostencům kralovala domácí Polanka.

Foto: SHK Polanka

Tvorba webových stránek: Webklient