Před pár dny proběhl v porubské sokolovně v Ostravě Sokolský den, který se i přes nepřízeň počasí vydařil na jedničku. 

Dopoledne bylo vyhrazeno porubským školkám a školám. Sokolovna praskala ve švech – dorazilo do ní okolo 120 dětí. 

V malé tělocvičně trenérky ze všestrannosti dětem připravily velkou překážkovou dráhu z žíněnek, laviček a dalšího nářadí. Mažoretky měly své stanoviště venku, déšť je ale brzy vyhnal dovnitř. A velká tělocvična se rozdělila na tři části. V jedné byl volejbalový koutek, v další atletická překážková dráha a ve třetí části hrály děti miniházenou. 

Jednotlivé skupinky se postupně prostřídaly a děti si sportování moc užily. „Zpocené hlavy a úsměvy na jejich tvářích ukazovaly, že je všechno moc bavilo. Přesvědčily nás, že se sportováním dětí to není zase tak zlé, stačí jim jen dát příležitost, prostor a čas,“ usmály se pořadatelky a pokračovaly: „V našem Sokole je příležitostí mnoho a oddíly všestrannosti, házené, volejbalu, hokejbalu, florbalu, mažoretek, tanečních kroužků i badmintonu hlásí na začátku nového roku velký zájem, za což jsme velmi rádi.“ 

Po polední pauze se zájemci o sportování mohli podívat na tréninky tance, badmintonu či házené a poptat se trenérek volejbalu na možnosti trénování v jejich oddíle.  

„Bylo to náročné, ale radost dětí a spokojenost jejich učitelek a rodičů nás přesvědčila, že akce měla smysl a vynaložená energie nepřišla vniveč. Škoda jen toho počasí. Měli jsme v plánu si s dětmi, rodiči a trenéry ještě opéct buřty u našeho ohniště, které je také k dispozici veřejnosti,“ prozradily trenérky volejbalu a házené a zároveň členky výboru porubského Sokolu Kateřina Grabovská a Petra Vavříková. „Děkujeme také všem trenérkám a hráčkám, které se na Sokolském dnu podílely a věnovaly se dětem ve svém volném čase,“ dodaly trenérky. 

Foto: Sokol Poruba

Tvorba webových stránek: Webklient