Také během uplynulého týdne pokračovaly boje v nejvyšší mužské a dámské soutěži. Karviná se představila i v Evropském poháru.

Karviná si, vzhledem k účasti v osmifinále Evropského poháru, předehrála své utkání v Brně už přes týden. Dlouho se hrálo jen s minimem gólů, za stavu 0:0 hosté přišli o vyloučeného Dominika Soláka, ovšem zápas zvládli i bez své opory a vyhráli 30:22. „Zápas byl pro nás důležitý, a to nejen kvůli bodům, ale i kvůli psychice. Jsme opravdu rádi, že jsme to i bez Sola zvládli,“ uvedl kouč Karviné Michal Brůna.

V sobotu pak Baník nastoupil v Bukurešti. Domácí Steaua sice vyhrála, ovšem hostující Solák sedmičkou v závěru snížil na rozdíl jediné branky (28:27) pro domácí. Karviná tak bude v sobotní odvetě v nadějné pozici, vybojuje postup do čtvrtfinále Evropského poháru?

Důležitou výhru slaví Kopřivnice. Ta v Novém Veselí v poločase vedla o tři branky, domácí ale po změně stran srovnali. Koncovku však lépe zvládl tým z města Tatry a zvítězil 29:26. „Tahalo se to na obě strany. My jsme za to moc rádi, stálo nás to hodně sil. Doufám, že nám to zase pomůže do těch dalších bojů, které nás ještě čekají,“ prohlásil trenér Kopřivnice Tomáš Sklenák.

Další porážku naopak zapsaly házenkářky Poruby, které doma přivítaly silnou Dunajskou Stredu. Slovenský tým potvrdil roli favorita, v poločase vedl o šest branek a nakonec zvítězil 34:24. Nejvíc branek z domácího týmu dala Farářová, která se trefila desetkrát.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient