Vojtěch Patzel sice z Karviné po mistrovské sezoně odešel do Německa, dres s číslem 15 ale v Baníku přebírá jeho mladší bratr Jonáš (20). Ten se do extraligy vrací z německého celku HSG Nordhorn – Lingen.

Jak se upekl váš přestup do Karviné? Kdy vás Baník poprvé oslovil?

Byl jsem v kontaktu celý rok s Michalem Brůnou, o návratu do Čech jsem uvažoval už delší čas. Když byla situace pro přestup příznivá, domluvili jsme se rychle.

Jak velkou roli hrál ve vašem příchodu brácha Vojta?

Velkou. O Karviné mluvil vždy jen v tom nejlepším, nebylo co řešit. Trenér, spoluhráči, fanoušci, zázemí, to všechno je tady super.

Vojta zanechal v Karviné obrovskou stopu. Jste připravený ho nahradit?

Nahradit Vojtu bude vážně pořádně sousto, ale udělám pro to maximum.

V Karviné po něm přebíráte štafetu i jeho číslo. Bude to velký závazek?

Závazek to bude určitě veliký, zapadl tady skvěle do týmu a hrál výborně. Budu dělat vše pro to, abych si tu 15 na dresu zasloužil.

Sledoval jste finále s Plzní? Jak se těšíte na karvinské fanoušky?

Ano, finále jsem sledoval. Každý zápas byl napínavý a atmosféra byla neskutečná. Na karvinské fanoušky se těším moc. Myslím si, že jsou nedílnou součástí každého karvinského úspěchu.

Máte za sebou rok v Německu. Jaký byl? Kolik jste toho odehrál?

Ten rok byl pro mě obrovská škola, jak po házenkářské, tak životní stránce. Moc jsem toho ale neodehrál, přestože jsem cítil, že mám formu dobrou. Právě to byl hlavní důvod mého návratu.

Neberete návrat domů jako malý krůček zpátky? Měl jste i jiné nabídky?

Na první pohled se to jako krok zpátky jevit může, ale já to tak nevnímám. Karviná je nejlepší klub v republice a já věřím, že se tady můžu hodně posunout. O jiných nabídkách jsem ani neuvažoval, nějaké byly, ale ta z Karviné byla nejlepší a jsem za ni moc rád.

Zatímco vy jste v Karviné, Vojta jde do Německa. Sníte o tom, že si jednou zahrajete v zahraničí spolu?

Bylo by fajn si s bráchou v zahraničí zahrát. Doufám, že jednou budeme mít to štěstí a potkáme se v jednom týmu.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient