Uplynulé dny byly plné házené. Dospělé týmy během nich byly v akci hned dvakrát.

Jediným stoprocentním extraligovým týmem zůstává Karviná. Ta nejprve nastoupila v Maloměřicích, které v první půli dokázaly s favoritem držet krok. Po změně stran ale Baník přidal a vyhrál vysoko 36:27. V sobotním šlágru kola Karviná nastoupila také proti do té doby neporažené Dukle. Utkání mělo hodně vyrovnaný průběh, Baník si však celou dobu udržoval mírný náskok a nakonec vyhrál 27:25. „Z naší strany to dnes byl slušný týmový výkon, Většinu zápasu se nám dařilo eliminovat jejich druhou vlnu, takže jsme nedostávali lehké góly, což je jedna z jejich hlavních zbraní. V útočné fázi jsme ale mnohokrát ztroskotali na skvělém Petržalovi v bráně,” řekl karvinský trenér Michal Brůna.

Tři body vybojoval v uplynulých dvou kolech Frýdek-Místek. Ten nejprve vyhrál 26:24 v Hranicích a následně doma remizoval 34:34 s Lovosicemi. Bod pro domácí zajistil osm vteřin před koncem Slavomír Mlotek. „Celý první poločas jsme měli pod kontrolou, ale v jeho závěru jsme po vlastních chybách přišli o náskok. Druhý poločas byl nesmírně vyrovnaný. Tak, jak jsme mohli vyhrát, mohli jsme i prohrát,“ prohlásil domácí trenér Daniel Valo.

Dva úspěšné zápasy za sebou má Kopřivnice, která dokázala vyhrát na půdě letos silného Brna, kde zvítězila 33:26. Doma si pak tým z města Tatry poradil i s Hranicemi a zvítězil 33:20. „Kluci ve druhém poločase předvedli opravdu skvělý výkon a jsem rád, že se na hřiště dostali také hráči z lavičky. Za mě spokojenost a doufám, že půjdeme zase dál,“ pochválil své svěřence kouč Tomáš Sklenák.

Dva zápasy za sebou mají také házenkářky Poruby. Ty ve třetím kole domácího poháru vyhrály 33:24 v Kunovicích, v lize ale nenavázaly na výhru nad Zlínem a doma prohrály 24:27 s Pískem.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient