Házená v hale? Tu zná každý. Stejně jako třeba na písku. Ale co taková házená ve sněhu?  

Bohumínský házenkářský oddíl uspořádal od pátku do neděle soustředění pro děti miniházené ve věku od pěti do devíti let, které proběhlo v zasněžených Beskydech. A bylo plné nevšedních zážitků. „Bylo nás tam dvacet, spali jsme na základně v Jablunkově a trénovali jsme na sněhu,” usmál se předseda oddílu Jaroslav Kalous. „Měli jsme velkou zahradu, kde jsme mohli trénovat. Ale trénovali jsme taky vevnitř, chodili jsme do tělocvičny. Každý den jsme se věnovali něčemu jinému,” dodal.

Soustředění bohumínské házené se hodně povedlo a děti si z něj odvezly spoustu velkých zážitků. „Na sněhu jsme měli branku, ale taky sněhuláka, kterého jsme trefovali, byl to prima víkend,” řekl spokojeně Kalous.

Dětem, které se soustředění účastnily, se vůbec nechtělo domů. „Jsou to děti z města, některé byly poprvé dvě noci bez rodičů. O to to byl větší zážitek, povedlo se nám stmelit kolektiv, což je nejdůležitější,” uvedl Jaroslav Kalous, který přiznal, že už se ho rodiče ptali, kdy proběhne další podobná akce. „Starší pomáhali těm mladším, bylo to pěkné sledovat. Večer, když byli unavení, jsme jim my trenéři četli pohádky. Mělo to kouzlo a podtext dřívější doby,” uzavřel předseda bohumínské házené.

Tvorba webových stránek: Webklient