Sport je krásný v tom, že dokáže psát neuvěřitelné příběhy. O jeden takový se postarali mladší žáci z Hlučína. 

Hlučínští mladší žáci suverénně ovládli svou skupinu II. Vyhráli všech dvacet zápasů, dali nejvíc branek a nejméně jich dostali. Až za nimi skončily týmy Krmelína, Polanky B nebo Frýdku-Místku B. 

Kdekoho napadne, proč Hlučín nepůsobil ve vyšší skupině. „V srpnu 2021 jsme tady měli opravdu málo hráčů a vůbec jsme nevěděli, jestli budeme schopni hrát a raději jsme zvolili skupinu II.” vysvětlil trenér Zdeněk Broukal.

I proto hlučínští museli požádat exekutivu MSKSH o udělení výjimky a možnosti startů tří starších žáků (z toho dvou úplných nováčků) v této kategorii, aby mohli tým vůbec nějak poskládat, sezonu však zvládli na jedničku.

„Jistě, v polovině sezony jsme rozhodně uvažovali o přestupu do vyšší skupiny, myslím, že dříve tomu i tak bylo, že týmy z předních pozic postupovaly do vyšší skupiny a naopak ty týmy posledních pozic padaly do kategorie nižší. Ale nakonec se to nepodařilo a zůstali jsme ve skupině II,” doplňuje Broukal

Ve své skupině Hlučín neměl konkurenci, herně se ale snažil posouval v přátelských duelech proti A týmu Frýdku-Místku, Ostravy nebo Karviné. „Kluci odvedli maximum, hráli výborně, přátelské duely i turnaje pro kluky byly velmi důležité,“ chválil svůj tým druhý z hlučínských trenérů Libor Kozubek. 

Na začátku července HC Hlučín odjíždí na mezinárodní turnaj do slovinského Koperu. „Podařilo se oslovit pár sponzorů a můžeme tak klukům poděkovat za skvělou sezonu a za to, jakých výsledků dosáhli. Vnímám naši účast na turnaji hlavně jako odměnu, proto ji také spojíme s dovolenou u moře,“ usmál se trenér Kozubek.

Po plánovaném srpnovém soustředění už budou v sezoně 2022/23 svěřenci obou trenérů bojovat v kategorii starších žáků v plném počtu hráčů.

Tvorba webových stránek: Webklient