Nikola Máchová má dvanáct let. Hraje za Krmelín. A letos se jí daří náramně. Přestože nastupuje mezi kluky, ve čtyřech zápasech nasázela už 37 branek.

Mladší žáci z Krmelína během úvodního soutěžního víkendu porazili Hlučín i Klimkovice, během druhého pak nestačili na Polanku B a nezvládli odvetu na hlučínské půdě. „Myslím, že velkou roli hrálo domácí prostředí. Navíc někteří naši hráči byli zranění,“ uvedla Nikola Machová, která nastupuje za krmelínské žáky. „Soupeři nebyli o tolik lepší, my ale do hry zapojujeme nové hráče a snažíme se, aby do týmu zapadli,“ dodala.

Nikola sice nastupuje proti chlapeckým týmům, to jí ale nedělá žádný problém. Během úvodního víkendu dala 17 branek, pak jich přidala dokonce dvacet. „Samotnou mě to překvapilo. Střelecky se mi daří, tak snad mi to tak vydrží celou sezonu,“ usmála se mladá házenkářka, která zářila v utkání proti Polance B, které dala 14 gólů.

Talentovaná házenkářka získává po boku chlapců velmi cenné zkušenosti, které se jí budou v kariéře hodně hodit. „Nepřijde mi to ničím zvláštní, hraju s nimi už od minižáků. Každopádně kluci jsou rychlí a jdou si za svým cílem. Já se jím snažím vyrovnat a hlavně je předběhnout,“ prozradila Nikola Machová, která je v krmelínském týmu mladších žáků jednou ze tří dívek. „Taťka vždycky říká, že důležité je se hýbat. Házenou hraje naše skoro celá naše rodina. Českou házenou hráli dokonce i mí prarodiče,“ uzavřela.

Tvorba webových stránek: Webklient