Krajský tým starších žaček vede v letošní sezoně nový trenérská dvojice. Kláru Jandačovou doplňuje Alexander Šoltés.

Trenérka Klára Jandačová vede starší žačky v Porubě. Dříve házenou sama hrála, v dorostenkách ale skončila. „Vedla mě Alena Humlová, pod kterou jsem pak začínala i trénovat. Dva roky jsem s ní byla u dorostenek a letos mám na starost starší žačky,“ uvedla.

Krajský tým dívek má za sebou tři setkání. Během toho prvního se testovalo, pak už se ale přešlo na házenou. Naposledy se výběrové mužstvo potkalo v úterý, kdy sehrálo přátelský zápas proti žákům Karviné.

Výběr v současné době tvoří okolo 30 hráček z Poruby, Bohumína, Hrabůvky, Třince, Nového Jičína, Paskova a Karviné. „Postupně budeme výběr zužovat, do finální nominace by se mělo dostat 14 až 16 hráček, které pak vezmeme na olympiádu dětí a mládeže. Všechny jsou šikovné,“ řekla Klára Jandačová, která je s přístupem všech hráček spokojená. „Holky jsou nadšené. Chtějí hrát házenou a být ve výběru, zatím vše klape na jedničku,“ dodala.

Akce probíhají za podpory Moravskoslezského kraje

Tvorba webových stránek: Webklient