Házené v Novém Jičíně se musí prát se silnou konkurencí ostatních sportů. Rve se ale statečně.

Nový Jičín přihlásil během loňského léta do soutěží sedm týmů. Mužstva mladších dorostenců a starších dorostenek i dorostenců se ale nakonec nepodařila naplnit, a tak je klub odhlásil. „Připravovali jsme se tak s mladšími kategoriemi a s muži,” vrátil se o několik měsíců zpátky předseda oddílu Petr Jaroň.

Před rokem klub vyvěsil po městě házenkářské billboardy a do oddílu rázem přišla řada nový členů. „Z třinácti minižáků jsme jich měli 35. Do soutěží jsme díky tomu mohli přihlásit i přípravku,” říká Jaroň, který si pochvaluje také přínos akce Léto s házenou.

Jednotlivé kategorie se povedlo stabilizovat, v Novém Jičíně mají s kým pracovat, příchodu nových členů se ale rozhodně nebrání.

„Znovu navíc rozjíždíme Školní ligu, která se kvůli rekonstrukci haly a covidu dva roky nehrála. Dříve jsme přitom měli zapojených 23 škol, takže jsme rádi, že to můžeme znovu rozběhnout,” těší Jaroně, který už se dívá i k příští sezoně. „Máme tady více děvčat, takže v příštím ročníku chceme přihlásit mladší žačky a možná i starší žačky. Jsme za to rádi a samozřejmě, že budeme pokračovat i v chlapeckých týmech,” dodal Petr Jaroň.

Foto: Handball Club Nový Jičín

Tvorba webových stránek: Webklient