Házenkářskému oddílu z Paskova se během prázdnin podařily dvě vydařené akce, které do klubu nalákaly nové zájemce o házenou. 

Paskovští házenkáři se nejprve ukázali na Paskovské pouti, kterou letos pořádali. V minulých dnech pak zorganizovali příměstský tábor, který se, stejně jako předešlá akce, dočkal velkého úspěchu.

„Na to, že to byl první ročník, tak jsme byli hodně spokojeni. Měli jsme okolo dvaceti dětí a věříme, že by jich příští rok mohlo být ještě víc,” uvedl trenér paskovských minižáků Tomáš Horáček.

Všichni účastníci příměstského tábora se seznámili s házenou, cenné zkušenosti jim předávalo i několik lektorů. „Všechno probíhalo hravou formou, venku jsme měli hry, v tělocvičně jsme pak pilovali herní dovednosti pro házenou. Měli jsme taky atletický trénink,” uvedl Horáček. „Měli jsme i jeden volný den a zavítali jsme do Světa techniky, aby si všichni odpočinuli. A nakonec jsme to zakončili opékáním buřtů,” usmál se.

Tábor probíhal pět dní a zavítal na něj taky brankář extraligového Frýdku-Místku Vít Pyško. „Celý den jsme se tak věnovali brankářským činnostem. Byl to velmi přínosné,” potěšilo Horáčka, který je rád, že se celou akcí povedlo nalákal i nové zájemce o paskovskou házenou „Jo, už jich k nám přišlo. Házená se jim zalíbila a pokračují u ní,” dodal spokojeně.

Tvorba webových stránek: Webklient