Během nadcházejícího víkendu, tedy 25. a 26. listopadu, proběhnou kvalifikační turnaje o postup do Žákovské ligu chlapců.

O dvanáct volných míst budou bojovat i týmy z Moravskoslezského kraje. Jistým postupujícím jsou už starší žáci z Frýdku-Místku.

Jedna ze skupin se odehraje v sobotu v Žeravicích, kde kromě domácích, Brna, Holešova a Hranic bude hrát i Karviná. V sobotu bude hrát také Kopřivnice s Polankou – tyto týmy čeká skupina v Brně-Juliánově, kde se představí taky Olomouc a Velké Meziříčí.

V neděli bude v akci Sokol Ostrava. Ten čeká skupina, ve které budou Maloměřice, Telnice, Nové Veselí a domácí Velká Bystřice.

Jedna z nedělních skupin se bude hrát taky v Novém Jičíně. Ten narazí na Kuřim, Litovel, Zubří a Uničov.

Jaký je postupový klíč? Z každé kvalifikační skupiny postupuje první družstvo. Zbylá místa získají čtyři nejlepší družstva z druhých míst ze všech skupin. O čtyřech postupujících z druhých míst se rozhodne na základě těchto kritérií: větší počet získaných bodů ze všech utkání, větší rozdíl branek ze všech utkání, větší počet vstřelených branek ze všech utkání a los KM.

Tvorba webových stránek: Webklient