Krajský tým chlapců Moravskoslezského kraje získal na Olympiádě dětí a mládeže bronz. Členem týmu byl i Jiří Štěpán z Kopřivnice, který obdržel taky bílou kartu za čin fair-play.

Bílé karty byly letošní novinkou. Získávali je hráči, kteří se zachovali tak, jako bylo správné, tedy v duchu fair-play, což je dlouhodobě jedním z pilířů olympiády.

V průběhu olympiády v Olomouckém kraji se čestně zachovalo 24 sportovců. Komise poté vybrala jeden čin, který ocenila na závěrečném ceremoniálu. Vítězem se stal Jiří Štěpán z Kopřivnice, jenž za odměnu obdržel hodinky PRIM.

Patnáctiletý házenkář poskytl první pomoc soupeři, který zůstal ležet na palubovce, a navíc upozornil rozhodčí, že vstřelil gól až po odpískání. Cenu mu předal šestinásobný paralympijský vítěz a člen Českého klubu fair play Jiří Ježek. „Jsem rád, že jsem mohl tuto cenu předat, protože chování fair play je důležité nejen ve sportu, ale hlavně v životě,“ prohlásil Ježek.

Oceněn byl rovněž hrdinský čin házenkářských trenérů Miroslava Vávry a Jana Slavíka z Jihočeského kraje, kteří při procházce městem zachránili tonoucího člověka.

Tvorba webových stránek: Webklient