Výběrový tým chlapců Moravskoslezského kraje skončil na Olympiádě dětí a mládeže v Jihočeském kraji šestý. Na turnaji si zahrál i Marek Štěpán z Kopřivnice.

Tým chlapců velmi dobře zvládl přípravu na Polanka Cupu, kde statečně vzdoroval dorostencům. Na olympiádu i proto jel s vysokými ambicemi. „Chtěli jsme vyhrát medaili. Měli jsme na to,“ řekl Marek Štěpán.

Mužstvo trenérů Petřeka a Sobola skončilo ve skupině třetí a zahrálo si o postup do semifinále, v tom ale nestačilo na Ústecký kraj. „Bohužel nám to nevyšlo,“ zamrzelo čtrnáctiletého házenkáře. Moravskoslezský kraj nakonec skončil šestý. „Bohužel, tak to je, ne každý turnaj vyjde podle představ,“ dodal.

Kopřivnický házenkář by měl hrát v krajském týmu starších žáků i příští rok. „Určitě si jsem vědom, že příští rok budu jeden z těch starších, a taky podle toho budu muset hrát,“ prohlásil Marek, který si, i přes konečné umístění, olympiádu náramně užil. „Super zážitek a obrovská zkušenost, taky skvělá atmosféra. Se svými výkony jsem byl celkem spokojený, až na nějaké chyby, ale ty může udělat každý,“ zhodnotil.

Dětem už sice začaly prázdniny, kopřivničtí házenkáři se ale ještě chystají na mezinárodní turnaj do Slovinska. „Těším se, jedu tam už potřetí, vždycky to bylo super. Jedem si tam určitě pro medaili,“ zavelel.

Tvorba webových stránek: Webklient