Dělá nám radost, když na výsledkových listinách vidíme, že do soutěže se zapojuje čím dál více dětí. A to především v té nejnižší věkové kategorii. Je to určitě i zásluhou postupného rozvolňování epidemiologických opatření a možnosti trenérů potkávat se se svými svěřenci alespoň na venkovních sportovištích. Podívejme se tedy společně jak tato skutečnost zamíchala průběžným pořadím po ukončení 3. kola soutěže online Desetiboje MSKSH.

Minižactvo:

Průběžnou první příčku si stále suverénně drží družstvo Moravian Handball Academy. Nejlepší týmovou hráčkou tohoto oddílu zůstává Mia Magdaléna Bártová, která svými standardně velmi dobrými výsledky a získanými 169 body táhne svůj tým dopředu.

Průběžné druhé a třetí místo si rozdělili kluci a holky z Klimkovic. Tentokrát bylo v disciplínách úspěšnější družstvo kluků TJ Sokol Klimkovice “ A“, ale děvčata TJ Sokol Klimkovice “ B“ jsou v průběžném bodování pouze o jediný bod za svými soupeři, takže můžeme očekávat boje o každý bod i v dalších kolech.  Do soutěže online Desetiboj se z družstva  TJ Sokol Klimkovice “ A“  a “ B“, zásluhou šéftrenéra Zdeňka Zbořila a trenérů Dominika Vyroubala a Kristýny Hrabovské, zapojilo 31 dětí v této věkové kategorie a za to jim patří uznání.

Z třetího kola online Desetiboje (v disciplínách Přechod ze stoje vzpřímeného do lehu na břiše a opětovný vztyk do stoje vzpřímeného a Driblinku střídavě pravou a levou rukou na místě) dokázal nejvíce bodů nasbírat Jakub Šimeček (177b) z družstva SKH Polanka a přispět tak celkovému průběžnému třetímu místu pro svůj klub, o které se dělí společně s družstvem TJ Sokol Klimkovice “ B“.

Výběr disciplín ve třetím kole soutěže sedl určitě i družstvu HC Nový Jičín , které si pod vedením trenéra Petra Jaroně polepšilo o dvě pozice na celkové průběžné 10. místo.

Do konce soutěže chybí ještě dvě kola a tak se nám konečná tabulka může ještě dost změnit.

Průběžné pořadí po 3. kole soutěže s nejlepšími týmovými hráči z třetího kola:

Moravian Handball Academy1Bártová Mia Magdaléna 169b.
TJ Sokol Klimkovice A2Kašpelík Daniel 160b.
TJSokol Klimkovice B3Pátková Laura 148b.
SKH Polanka3Šimeček Jakub 177b.
KH Kopřivnice5Zrunek Pavel 139b.
1.SC Bohumín 98′6Pospíšilová Eliška 170b.
TJ Sokol Poruba7Zlatohlávková Ester 121b.
SKP Frýdek Místek8Tvrdý šimon 138b.
HCB Karviná9Bembenek Tobiáš 125b.
HC Nový Jičín10Moravec Jakub 143b.,Švihla František 143b.
TJ Sokol Ostrava11Oroš Jakub 132b.
TJ Sokol Karviná12Szczygielová Tereza 130b.

Mladší žactvo:

Stejně jako v kategorii minižactva si průběžnou první příčku drží družstvo Moravian Handball Academy, kde trenér Tomáš Bárta dokázal zapojit do soutěže 45 kluků a holek v této věkové kategorii. Výsledkům pak odpovídá i fakt, že mezi hráče s nejlepšími individuálními výsledky patří Matyáš Bárta se získanými 149 body z družstva Moravian Handball Academy.

Z průběžného čtvrtého místa na stříbrnou pozici si polepšilo družstvo SKH Polanka, kde nejlepším týmovým hráčem je Jonáš Siročák – 144 bodů. Průběžnou třetí příčku si drží družstvo TJ Sokol Poruba  a to především díky velmi vyrovnaným týmovým výsledkům.

V disciplínách třetího kola soutěže (Jacíkův test a 8-mička nad koleny) obsadil třetí místo Josef Herman z družstva TJ SOKOL Ostrava, který pro své družstvo dokázal získat 104 bodů.

Průběžné pořadí po 3. kole soutěže s nejlepšími týmovými hráči z třetího kola:

Moravian Handball Academy1Bárta Matyáš 149b.
SKH Polanka2Siročák Jonáš 144b.
TJ Sokol Poruba3Jíchová Eliška 91b., Kapcová Natálie 91b.
KH Kopřivnice4Pekar Matyáš 58b.
TJ Sokol Klimkovice B5Kašpelíková Tereza 82b.
TJ Sokol Ostrava6Herman Josef 104b.
HC Nový Jičín7Švihra Jan 53b.
1.SC Bohumín 98′8Šmuková Tereza 56b.
HCB Karviná9Hojník Daniel 64b.
TJ Sokol Klimkovice A10Řehák Matyáš 77b.
SKP Frýdek Místek11Vilímovský Tomáš 56b.
TJ Sokol Karviná12 

Starší žactvo:

V třetím kole hráči a hráčky v kategorii staršího žactva mezi sebou bojovali v disciplínách driblink „8-čka“ a „tunel přední“. Na každou z těchto disciplín měli jednu minutu.

Kromě výměny pozic na druhém a třetím místě mezi družstvy SKP Frýdek Místek a TJ Sokol Poruba, se průběžné pořadí po třetím kole soutěže nijak nezměnilo a družstva si udržují svoji standartní  formu. Favoritem zůstává družstvo TJ Sokol Ostrava s náskokem 5 bodů v celkovém hodnocení soutěže před druhým SKP Frýdkem Místkem. Ten dokázal přeskočit po třetím kole družstvo TJ Sokol Poruba, které jako jediné dívčí družstvo dokáže v této online soutěži udržet krok  s favority a vydobýt si svou pozici i mezi chlapeckými družstvy.

Mezi nejlepší individuální výkony z tohoto kola patří výsledky hráčů Pavlišinec David 56 bodů (TJ Sokol Ostrava), Klekár Oliver 52 bodů(SKP Frýdek Místek) a Nižník Filip 38 bodů a Badura Vojtěch 38 bodů (HCB Karviná).

Průběžné pořadí po 3. kole soutěže s nejlepšími týmovými hráči z třetího kola:

TJ Sokol Ostrava1Pavlišinec David 56b.
SKP Frýdek Místek2Klekár Oliver 52b.
TJ Sokol Poruba3Konečná Adéla 28b.
HCB Karviná4Nižník Filip 38b.,Badura Vojtěch 38b.
SKH Polanka5Vojtal David 25b.
Sokol Klimkovice6Macháček David 35b.
Sokol Karviná7Onderková Karolína 27b.
Moravian Handball Academy8Pereira Rodrigues Cristina 27b.
HC Hlučín9Kolarz Jakub 28b.
HC Nový Jičín10Bartoň Daniel 18b.
1.SC Bohumín 98′10Guřanová Ema 16b.,Janošová Sára 16b.
Tvorba webových stránek: Webklient