Orlovská házená vychovala několik výborných házenkářů. V současné době má pouze tým mužů, v klubu však přemýšlejí také nad budoucností. Více už nám prozradil brankář týmu Roman Masarovič.

Jak byste zpětně zhodnotil loňský rok?

Pokud bych měl hodnotit celý rok 2022, tak bych musel mé hodnocení rozdělit na dvě samostatné části. Pro upřesnění bych hodnotil zcela odlišně jarní část sezony 2021/22 a podzimní část sezony 2022/23. V jarní části se nám bohužel nepovedlo udržet nastoupený trend, co se týče výkonnosti. Zejména vinou několika horších výsledků a taky ne zrovna nejlepšímu systému celé soutěže jsme se tabulkově propadli až do souboje o 9. až 12. místo. I když musím podotknout, že na první tým naši části soutěže jsme ztratili pouze tři body a na druhý tým tabulky pouhý bod jeden. V nadstavbové části jsme pak již nepoznali hořkost porážky a v konečném účtování jsme obsadili deváté místo. I přesto v nás umístění vyvolalo pocity určité rozmrzelosti a drobné rozčarování, ale i zdravé naštvání do další sezony. A proto se mi tato část roku 2022 nehodnotí úplně dobře. Ovšem podzimní část nového ročníku soutěže nám vyšla na výbornou, o čemž svědčí radostný pohled na tabulku soutěže. V momentální fázi jsme po osmi odehraných zápasech z celkových deseti na druhém místě tabulky, pouze o skóre za vedoucím týmem. Navíc s bilancí sedmi vítězství a pouze jedné prohry.

Jak bojujete s energetickou krizí?

Energetická krize se na chodu našeho klubu zatím naštěstí nijak vážně neprojevila. A to zejména díky kvalitním a korektním vztahům panujícím mezi naším klubem a radnicí města Orlové. Město Orlová nám totiž poskytuje dotace na volné tréninkové hodiny, kterých jsme obdrželi 64. Díky tomu pak z klubové kasy platíme pouze malou část nákladů na pronájem sportovní haly. Město Orlová naši činnost podporuje nejen skrze tréninkové hodiny, ale i formou finanční, přes sportovní dotační program města Orlová. Za obě formy naší podpory patří městu Orlová obrovský dík. Navíc se našemu klubu povedlo v loňském roce získat sponzorský dar od společnosti Heimstaden. Také za ten bychom moc rádi veřejně poděkovali. Je o to cennější, že přišel v této těžké době.

Co se vám během minulého roku nejvíc povedlo?

Momentálně bychom vyzdvihli především to, že během uplynulé podzimní části soutěže se nám podařilo vhodně doplnit a tím i posilnit současný kádr. Následkem toho se nám podařilo stabilizovat naši výkonnost na již poměrné vysoké úrovni. Rozšíření kádru má za důsledek také to, že se nám začalo dařit otáčet i nepříznivě vyvíjející se utkáni, což se nám v předchozích letech příliš nedařilo.

A kde byste chtěli zabrat?

Řekli bychom, že by to chtělo ještě další nové hráče. Z důvodu zdvojení všech postů, a také, aby se nám již nestávalo to, že na některé utkání odjíždíme v dost okleštěné sestavě. Pokud jde o další rozvoj klubu, tak bychom se měli zaměřit na založení mládežnického mančaftu, aby v handball v Orlové neskončil společně s koncem týmu mužů. I když všichni moc dobře chápeme, že to bude běh na delší trať.

Jaké letos máte ambice?

V současně chvíli nás čekají poslední dvě utkání základní části naší divize Sever 3. ligy házené mužů a následná nadstavba soutěže. V této divizi samozřejmě chceme urvat první místo a jít ve výborné pozici do nadstavby, ve které se bude bojovat o umístění na prvních čtyřech místech. Poté se v této konkurenci pokusíme zabojovat o umístění na bedně.

Máte nějaký vzkaz pro fanoušky?

Přijďte nás podpořit v co největší míře na naše domácí utkání, které se většinou konají v tělocvičně na místním Gymnáziu a Obchodní škole Orlová, budeme vaši podporu moc a moc potřebovat. A pro další lidi z házenkářského prostředí? Prosím, pokračujte ve skvělé práci, kterou děláte, ať už se jedná o profesionální či ryze amatérské týmy. Také bychom chtěli vyjádřit podporu všem trenérům, manažerům, předsedům, rozhodčím a vůbec všem nadšencům, kteří se aktivně zapojují do házenkářského dění, ať už na poli soutěží mužů, žen či mládeže. Makejte, ať nám tento nádherný sport nezahyne.

Tvorba webových stránek: Webklient