Ve čtvrtek 30. května proběhne již druhý ročník akce Festival házené pro ostravské základní školy. Akce se koná v areálu City Campusu Ostravské univerzity.

Festivalu házené se zúčastní řada ostravských základních škol, které poměří své síly a hráčské dovednosti ve třech kategoriích: miniházená 4+1 pro třetí třídy, miniházená 4+1 pro čtvrté třídy a plážová házená pro páté třídy.

Třeťačky a třeťáci budou hrát v na venkovním multifunkčním hřišti, čtvrťačky a čtvrťáci v hale a páťáci a páťačky na písku. „Akce proběhne pod záštitou Moravskoslezského krajského svazu házené a šéfů ostravských školních lig. Jsme rádi, že se do akce zapojilo tolik základních škol, moc už se na to těšíme,“ uvedla manažerka krajského svazu házené Petra Zeleňaková.

Prezentace škol a družstev proběhne v osm hodin před vchodem do areálu City Campusu, předpokládané vyhlášení jednotlivých kategorií proběhne ve 12:30 a 12:40. Ostrava tak zase bude žít házenou!

Seznam zapojených základních škol:

ZŠ Březová, ZŠ Srbská, ZŠ A. Kučery, ZŠ Šoupala, ZŠ Vřesina, ZŠ Porubská, ZŠ Dětská, ZŠ Z. Škarvady, ZŠ Polanka, ZŠ Komenského.

Akce proběhne za podpory Moravskoslezského kraje

    Tvorba webových stránek: Webklient