Projekt Česko-slovenské ligy o víkendu zavítal do slovenské Považské Bystrice. Na turnaji se představil i společný tým Moravskoslezského kraje. 

Česko-slovenskou ligu starších žáků hrají týmy Sokolu Ostrava a Frýdku-Místku. Jenže současné podmínky na Slovensko ještě pustily jen očkované hráče, a tak se obě krajská mužstva spojila a poskládala společný výběr.

Mužstvo Moravskoslezského kraje porazilo Zlín i Bojnice, v rozhodující bitvě ale prohrálo 18:19 s Považskou Bystricou. Rozhodující gól přitom český výběr dostal tři vteřiny před koncem, a tak nakonec skončil těsně druhý.

„Stačila nám remíza, byla to škoda, ale takový je sport. I tak jsme velmi spokojeni, fungovali jsme velmi dobře,” řekl trenér Frýdku-Místku Petr Mazur, který výběr vedl společně s Martinem Pavlišincem z Ostravy. „Kluci vytvořili dobrou partu, skvěle spolu komunikovali. Naše dva kluby se přátelily vždy, jsem strašně spokojený, splnilo to účel,” dodal.

Na Slovensko vzhledem ke všem okolnostem neodjel ten nejsilnější možný výběr, ovšem hráči, kteří na turnaji startovali, se prezentovali velmi dobře. „Vyzkoušeli jsme si to. S Ostravou jsme spolu takto hráli poprvé, ale i tak to bylo skvělé. Hráče navíc známe i ze společných krajských výběrů, byl to vážně povedený zájezd,” uzavřel Mazur.

Akce se uskutečnila za podpory Moravskoslezského kraje
Tvorba webových stránek: Webklient