Ostrava je třetím největším městem v republice, postavení na házenkářské mapě tomu ale dlouho neodpovídalo. Teď se to však podle slov místopředsedy ostravského Sokola Davida Kalouse mění!

Jaký jste prožili rok?

Rok 2021 byl náročný, jak pro celý klub, tak pro jednotlivé hráče. Tréninky, které mohly probíhat v domácím prostředí on-line, nebo poté částečně po skupinkách venku, nám daly opravdu zabrat. A to celému realizačnímu týmu všech složek od minižáků až po mužskou složku, stejně tak i hráčům. Spokojenost v našem klubu panuje s počtem hráčů v jednotlivých kategoriích, i když ani my jsme se nevyhnuli některým odchodům. I tak můžeme říct, že jsme udrželi členskou základnu na stejných číslech jako minulé roky, což je velký úspěch.

Co byste vyzdvihl, co se vám povedlo? 

Nejvíce máme radost z postupu mladších dorostenců do první dorostenecké ligy, kde si vedou nadmíru úspěšně. Někteří z nich se probojovali do české reprezentace. Taky mám radost z nadějné generace starších žáků, která po celý podzim vévodila tabulce soutěže, včetně postupů do všech soutěží, jako jsou žákovská liga a česko-slovenská liga. Hodně dobře se rozvíjí družstvo mladších žáků pod vedením nového trenéra Jirky Hložanky. Musím ale pochválit všechny jako celek, za velmi dobrou reprezentaci TJ Sokola Ostrava.

Je i něco, co se vám nepovedlo?

Vzhledem ke covidové situaci se nám nepovedlo rozšířit členskou základnu nejmenších hráčů v kategorii mini, což nám bude do budoucna, pokud se rychle nevrátíme k cíleným náborům, hodně chybět a dělat v pozdějším čase problémy.

Jaký očekáváte příští rok?

Chceme nadále rozvíjet dobře rozjetou spolupráci s družstvem Polanky, kde už nyní spolupracujeme v dorosteneckých kategoriích. Taky chceme velmi dobře rozehranou sezonu dotáhnout do úspěšného konce ve všech kategoriích. Rádi bychom přitáhli do našeho klubu nové členy, chceme rozvíjet jejich pohybové schopnosti a prohlubovat v nich kamarádství a smysl pro odpovědnost. Taky angažovat kvalifikované trenéry včetně jejich zapojení do náborů a výběrů dětí.

Máte nějaký vzkaz pro vaše fanoušky a další lidi, kteří se pohybují v házenkářském prostředí?

Jsem rád, že jsme našli výraznou podporu v rodinných příslušnících hráčů, za což jim hodně děkuji. Ostatním fanouškům bych vzkázal, že ostravská házená se opět dere na výsluní, tak se na to přijďte podívat, přiveďte své kamarády, děti a spolubydlící. Je potřeba všechny děti zapojit do volnočasových aktivit a rozvíjet jejich fyzickou zdatnost, hlavně v době neustálých uzávěrek a uzavřených sportovišť. 

Tvorba webových stránek: Webklient