V úterý proběhl v Olomouci turnaj krajských výběrových týmů. Náš tým byl v konkurenci výběrů Olomouckého a Jihomoravského kraje jednoznačně nejlepší.

Nad Jihomoravským výběrem vyhrál náš kraj 39:29, Olomoucký kraj porazil 35:23. „Na začátku sezony jsem říkal, kudy by měla vést cesta. A toto je ona. Chceme hrát rychlou moderní házenou a teď se potvrdilo, že jdeme správným směrem. Ani jednomu ze soupeřů jsme nedali od prvních minut žádnou šanci,“ uvedl trenér krajského týmu Jaroslav Kalous. „Měli jsme lepší přechod do útoku, i po obdržených brankách jsme hned rozehrávali do nepřipravených obran,“ dodal.

Trenéři Kalous s Radkem Jurčou v turnaji protočili všechny hráčky i brankářky. Všem dali stejnou minutáž. „Chtěli jsme, aby se holky ukázaly. Byly velmi úspěšné a jsem za to rád. Je to další z ukazatelů, že to v našem kraji děláme dobře,“ potěšilo Kalouse.

Vrcholem letošní sezony krajských týmů bude společný červnový turnaj. „Ještě předtím plánujeme společné soustředění, aby tým byl pohromadě. Nepolevujeme, uděláme maximum, abychom náš kraj reprezentovali co nejlépe. Tým je dobře poskládaný, herně i týmově. Holky si fandí a povzbuzují se. Pro mě jako pro trenéra je to pozitivní, tým šlape na jedničku,“ dodal Jaroslav Kalous.

Akce proběhla za podpory Moravskoslezského kraje

Tvorba webových stránek: Webklient